9. Forum Inteligentnego Rozwoju – pierwsza z dwóch tegorocznych edycji, była naprawdę wyjątkowa!
Poniżej możecie zobaczyć skrót wydarzenia, a w nim m.in. fragmenty paneli prezentacyjnych, debat czy uroczystej gali wręczenia nagród pionierom i innowatorom. W podsumowaniu nie zabrakło także wypowiedzi Liderów Inteligentnego Rozwoju oraz specjalnych gości, którzy zawitali na kongresie.
Sprawdź co przygotowaliśmy podczas 9. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju wraz z zaproszonymi speakerami. Nasi goście uczestniczyli w licznych panelach dyskusyjnych i przedstawiali swój punkt widzenia podczas indywidualnego przemówienia.
„Innowacje wychodzą z cienia. Sieciowanie dla dobrej przyszłości społeczeństwa” to nasze hasło przewodnie 9. odsłony forum. Pokazujemy to, co jeszcze nieodkryte, a zasługuje na zaprezentowanie światu. Chcemy wspierać i promować Was – Wasze innowacyjne rozwiązania.
To właśnie dzięki ideom, badaniom i pomysłom naszych partnerów codzienne życie staje się łatwiejsze. Wokół kongresu ponownie skupiliśmy wyjątkowe postaci, których historie mogą być swoistym zapalnikiem do podejmowania kolejnych działań na rzecz inteligentnego rozwoju.
Wśród speakerów nie zabrakło oczywiście wyjątkowych osób, których nowatorskie rozwiązania już ujrzały światło dzienne. Chcemy wsłuchać się w głos, tych, którzy wiedzą jak innowacje przerodzić w praktyczne rozwiązania. Debatowaliśmy, prezentowaliśmy różne punkty widzenia i wspierali to, co najlepsze – nowatorskie spojrzenia, niezależnie od branży, z którą jesteście związani.
Zadzwoń lub napisz: biuro@ircentrum.pl
Nasi doradcy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.
Tym razem spotkaliśmy się w formie elitarnego kongresu medialnego z uroczystą galą – w ekskluzywnym gronie, nagrodziliśmy kolejnych innowatorów. W ręce wyjątkowych osób trafiła także ta, najbardziej pożądana nagroda – Lider Inteligentnego Rozwoju!
Blask fleszy, owacje na stojąco to niewątpliwy dodatek, na który nagrodzone osoby musiały być gotowe. Gwarantowaliśmy mile spędzony czas – wykwintne dania, w połączeniu z występem artystycznym były idealnym dopełnieniem warstwy merytorycznej oraz wstępem do sieciowania. Chcieliśmy, by 9. edycja Forum Inteligentnego Rozwoju zbliżyła do siebie naszych partnerów. Różne punkty widzenia w połączeniu z jednym głównym składnikiem jakim jest innowacyjny sposób myślenia.
To wręcz idealny przepis na zbudowanie wieloletniej, owocnej współpracy.
Przedstawiamy Państwu firmy, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju.
Dziennikarz
Dziennikarz, dla Widzów Telewizji Polskiej relacjonuje największe wydarzenia sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie czy piłkarskie czempionaty, na skoczniach narciarskich całego świata towarzyszy naszym Orłom, w teleturnieju Giganci Historii szuka tęgich głów, a na YouTubie jest współautorem wideo podcastu ”Serio?”. Kocha jeść, ale dzięki bieganiu maratonów trzyma formę!
Podczas 9. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju galę prowadzi Maciej Kurzajewski, który wystąpi również na scenie ze swoim Power Speechem mającym na celu przybliżyć umiejętności skutecznej prezentacji i przemawiania przed publicznością.
Wiceprezes Zarządu, Eurokreator T&C Sp. z o. o.
Ekspert ds. edukacji i rynku pracy, współwłaściciel firm rodzinnych Eurokreator sc i Eurokreator T&C, Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Fundator Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju i Klaster Life Science, Prezes Małopolskiego Oddziału Firm Rodzinnych, moderator debat, innowator, przedsiębiorca.
Kreował i zrealizował kilkadziesiąt projektów rozwojowych w kraju i zagranicą m.in. dla Rządu Chorwackiego, pracował dla ONZ, Komisji Europejskiej i Rady Europy, współpracował z dużymi firmami consultingowymi w kraju i za granicą, m.in.: WYG International, BoozHamilton, LRDP Kantor, PwCitp.
Obecnie zarządza dynamicznie rozwijającą się grupą firm działających w obszarze edukacji i innowacji, prowadzi debaty z udziałem polityków, przedsiębiorców, samorządowców i organizacji pozarządowych.
Przeszkolił w ciągu 20-lat kilkanaście tysięcy osób w kraju i zagranicą.
Ekspert, Nauczyciel akademicki na stanowisku badawczo-dydaktycznym w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
Nauczyciel akademicki na stanowisku badawczo-dydaktycznym w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni Ekspert realizujący projekty w międzynarodowych programach Komisji Europejskiej, zaangażowany w działalność kliniczną obejmującą Choroby Rzadkie i Medycynę Personalizowaną oraz opracowanie strategii wdrożeniowej w krajach członkowskich UE.
Wieloletnie doświadczenie w obszarze badawczo-rozwojowym i innowacyjnym w odniesieniu do Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, które pozwoliło skutecznie realizować projekty przede wszystkim dla KIS 1, 4 i 10.Odbyte staże zagraniczne w USA umożliwiły po raz pierwszy w Polsce na skuteczne wdrożenie kliniczne auto i allo-transplantacji izolowanych wysp trzustkowych chorym z cukrzycą typu I, jak również na wdrożenie innowacyjnych terapii w onkologii transplantacyjnej.
Doświadczenie w zarządzaniu publicznymi jednostkami i grupami badawczymi w zakresie badań rozwojowych i innowacji zostało wykorzystane w strukturach europejskich do pracy jako Ekspert w Europejskiej Agencji Leków oraz prowadzeniu badań klinicznych w tym dla produktów leczniczych ATMP HE Fazy I.
Praca zawodowa została uhonorowana licznymi nagrodami JM Rektora WUM oraz odznaczeniami między innymi: Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal za Zasługi dla Diecezji Pelplińskiej nadany przez Biskupa J. B. Szlagę.
Wynikiem prowadzonych prac badawczych są publikacje naukowe (>200) o zasięgu i oddziaływaniu międzynarodowym IF, patenty, książki i rozdziały oraz wystąpienia międzynarodowe na zaproszenie, które dotyczą badań rozwojowych i oryginalnych rozwiązań innowacyjnych włączając opublikowane wyniki badań klinicznych.
Założyciel i wice-przewodniczący oraz główny technolog firmy XGS Energy, Inc
Z Technikum Geodezyjno-Drogowego w Poznaniu poprzez peregrynację edukacyjną do doktoratu w inżynierii trzęsień ziemi na Uniwersytecie Stanforda. Przez ponad 40 lat związany z firmą Exponent, Inc. z korzeniami na Uniwersytecie Stanforda, dziś światowym liderem badań katastrof o źródle naukowym lub technicznym i ich zapobieganiu. Założyciel i wice-przewodniczący oraz główny technolog firmy XGS Energy, Inc. wprowadzającej na rynek rewolucyjne rozwiązanie pozyskiwania energii cieplnej z głębokich warstw skalnych skorupy ziemskiej.Współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council, organizacji budowy mostów między naukowymi i technologicznymi elitami twórczymi Polski i Stanów Zjednoczonych.
Współtwórca programu Top 500 Innovators. Adjunct Professor uniwersytetu Stanforda, członek amerykańskiej National Academy of Engineering.
Prezeska Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej
Od 2019 r. Prezeska Zarządu Polsko – Norweskiej Izby Gospodarczej. W swojej karierze tworzyła, prowadziła i rozwijała biznesowo oddziały norweskich firm z branży marine & offshore w Polsce. Obecnie pozostaje w branży i jako Business Developer pomaga polskim firmom wchodzić na grunty Królestwa Norweskiego. Z Norwegią związana od roku 2013 – przez 5 lat mieszkała w Skandynawii, dzisiaj nadal pozostając jej częstym bywalcem. Posługuje się biegle kilkoma językami obcymi w tym szwedzkim. Wyznawczyni sentencji: ”Bez ciągłego wzrostu i postępu, takie słowa jak poprawa, osiągnięcie i sukces nie mają znaczenia” (B.Franklin) . Zaangażowana w proces zielonej transformacji na rzecz rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej.
Cloud Strategy & Transformation – PwC
Doświadczona ekspertka z obszaru Cyfrowej Transformacji z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym w pracy w pionierskich firmach tj. PwC, Deloitte Digital, Maspex czy 4F.
Swoją pasję przekłada na budowanie społeczności i szerzenie wiedzy z obszaru Cyfrowych Transformacji jako Prezes Zarządu SingularityU Cracow Chapter oraz Liderka Transformation Team PMI PC.
W ICAN Institute oraz na uczelniach akademickich dzieli się swoją bogatą wiedzą, prowadząc kursy i wykłady z zakresu Cyfrowych Transformacji. Prowadzi badania doktorskie skoncentrowane na Dojrzałości Transformacyjnej Organizacji. Posiada liczne certyfikaty branżowe została wyróżniona jako "Strong Woman in IT 2023".
Aktywna mentorka w programach #SukcesPisanySzminką i #DareIT oraz współpracując ze startupami w ramach MIT EF CEE.
Regularnie występując na konferencjach krajowych i międzynarodowych, inspiruje innych do aktywnego kreowania własnej przyszłości w ewoluującym świecie technologii.
Dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
Partner Zarządzający w Radix Ventures - funduszu Venture Capital
Managing Partner at Radix Ventures - a Venture Capital fund focused on investments in deep tech startups from Central and Eastern Europe. Active participant in the innovation ecosystem in Poland, as co-founder of the Coalition for Polish Innovation Foundation (https://koalicjadlainnowacji.pl/).
In 2015, in collaboration with the Massachusetts Institute of Technology (MIT), he co-founded the Polish branch of the MIT Enterprise Forum, which has since run one of the leading startup accelerators in Central and Eastern Europe, now known as StartSmart (https://startsmartcee.org/).
In his previous roles, he was the leader of an innovation advisory team at one of the Big Four companies, a member of the Council of Strategic Advisers to the Prime Minister and co-author of the strategic report "Poland 2030" published by the Chancellery of the Prime Minister of the Republic of Poland.
Profesor Politechniki Śląskiej
Psycholog biznesu, profesor Politechniki Śląskiej, prezes spółki spin off Politechniki Śląskiej Pro-Lab oraz Centrum Edukacji i Pomocy Psychologicznej Pro-Inwest. Doradza organizacjom i ich liderom w procesie wprowadzania innowacji i adaptacji do zmieniającego się świata, zwracając szczególną uwagę na ludzki aspekt zmian technologicznych. Posiada doktorat i habilitację w obszarze postępu technologicznego i społecznego, a także tytuł MBA. Jej główne zainteresowania naukowe i wdrożeniowe związane są z czynnikiem ludzkim w transformacjach przyszłości – transformacji cyfrowej i energetycznej. Obecnie Przewodnicząca Rady Nadzorczej Węglokoks Energia sp. z o.o.
Jest psychoterapeutką, trenerem treningu i warsztatu psychologicznego, supervisorem trenerów oraz autorką 19 książek (monografii i pod redakcją) i ponad 150 artykułów. Ma na swoim koncie ponad 50 tysięcy godzin spędzonych w roli trenera i mówcy.
Jest dyrektorem Szkoły Biznesu Politechniki Śląskiej oraz kierownikiem Studiów w MBA Politechniki Śląskiej. Jest także twórczynią i koordynatorką inicjatywy TalentHUB, którą prowadzi wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Jest również członkiem rady naukowej i współpracownikiem Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, gdzie zajmuje się diagnostyką potencjału człowieka w branży lotniczo-kosmicznej. Współpracuje też z Nyenrode Business University, organizując tematyczne warsztaty z nowoczesnego biznesu dla menedżerów na poziomie C-level.
Jako członek Komitetu ds. rozwoju gospodarki Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Gliwicach, Małgorzata Dobrowolska odgrywa ważną rolę w kształtowaniu polityki gospodarczej regionu. Przewodniczy Międzynarodowemu Zespołowi Doradczemu ds. Zrównoważonego Rozwoju, Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Ładu Korporacyjnego i Etyki Biznesu, a także zarządza Zespołem ds. Innowacyjności, Rozwoju Przedsiębiorczości, Zatrudnialności Absolwentów i Wspomagania Karier. Kierowała realizacją ponad 30 projektów pomocowych związanych z integracją społeczno-zawodową, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jest także współautorką 10 zgłoszeń patentowych krajowych oraz 5 zgłoszeń patentowych europejskich, skoncentrowanych na technologiach 4.0, w tym na urządzeniach wspierających badania psychologiczne i poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Jej wyjątkowa działalność została wielokrotnie nagrodzona za wkład w rozwijanie wiedzy i praktyk w obszarach psychologii, technologii oraz zarządzania zasobami ludzkimi, z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.
Kierownik Katedry Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej
Jest pracownikiem naukowym Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.
Studia na specjalności „samochody i ciągniki” ukończył na Politechnice Krakowskiej w 1977 r. Na tej uczelni obronił w 1986 r. doktorat, a w roku 2007 uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych, a obecnie kieruje Katedrą Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej. Odbył liczne staże naukowo-badawcze w ośrodkach zagranicznych m.in.: w Technische Universität Dresden, a w latach 1987–89 przebywał na stypendium, a następnie na stażu naukowym w Ruhr Universität Bochum w Niemczech.
Krąg jego zainteresowań naukowo-badawczych wyznaczają trzy grupy problemów.
Pierwsza grupa badań, które prowadzi, obejmuje poszukiwanie rozwiązań i systemów zmniejszających emisję toksycznych składników spalin ze środków transportu.
Drugi obszar dotyczy wykorzystania wodoru oraz odpadowych gazów przemysłowych i biologicznych do celów energetycznych.
Trzeci zakres wyznaczają badania nad nowymi systemami napędu pojazdów, m.in. badania eksploatacyjne pojazdów hybrydowych oraz pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi.
Prof. Marek Brzeżański wypromował 8 doktorów nauk technicznych. Był członkiem Rady Programowej ds. Ochrony Powietrza w Mieście Krakowie, działającej przy prezydencie Krakowa, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Obecnie jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych oraz zasiada w Radzie Naukowej Instytutu Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL w Bielsku-Białej.
Nauczyciel akademicki, kierownik i autor kilkunastu projektów finansowanych z Unii Europejskiej, Politechnika Łódzka
Profesor Politechniki Łódzkiej, zastępca Dyrektora Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki na PŁ.
Kierownik kilkudziesięciu projektów realizowanych w ramach środków unijnych.
Zaangażowany w tworzenie Europejskich Ram Kwalifikacji w zakresie matematyki. Obecnie tworzy inteligentny system do nauczania matematyki.
JM Rektor, Politechnika Częstochowska
Dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej. Wcześniej, w latach 2020-2024 pełnił funkcję Prorektora ds. rozwoju, w latach 2016 – 2020 prodziekana ds. innowacji i rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, a w latach 2020 – 2023 Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Swoje zainteresowania naukowo-badawcze skoncentrował na zagadnieniach metalurgii pozapiecowej oraz ciągłego odlewania stali.
Ukończył studia magisterskie na Wydziale Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PCz, następnie, już jako asystent, studium pedagogiczne dla nauczycieli akademickich na PCz, oraz 3-semestralne studia podyplomowe z zakresu inżynierii oprogramowania w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W trakcie trwania studiów doktoranckich odbył 3-miesięczny staż naukowy w von Karman Institute for Fluid Dynamics w Belgii, 2-tygodniowy staż w Groupe Belgedu College Europeen de Technologie we Francji, półroczny staż przemysłowy w Hucie "Zawiercie” S.A. oraz roczny w "Hucie Stali” ISD Częstochowa.
W 2005 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt.: "Mieszanie gazem i homogenizacja chemiczna stali w piecu kadziowym”, za którą otrzymał indywidualną nagrodę rektora Politechniki Częstochowskiej. Uczestniczył w 5 projektach badawczych z zakresu metalurgii stali finansowanych głównie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od lipca 2007 r. do lutego 2010 r. pracował jako pracownik naukowy w Institut fur Industrieofenbau und Warmetechnik na Uniwersytecie RWTH Aachen w Niemczech. Będąc pracownikiem Uniwersytetu RWTH Aachen, był głównym wykonawcą projektu badawczego finansowanego przez Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG (Niemiecka Fundacja Badań Naukowych) oraz dwóch projektów przemysłowych realizowanych dla ThyssenKrupp Nirosta GmbH.
Ponadto był współwykonawcą projektu przemysłowego realizowanego dla ThyssenKrupp Steel AG.
Wyniki przeprowadzonych przez niego badań opublikowane zostały w międzynarodowych czasopismach z branży metalurgicznej (Steel Research Int., Metallurgical and Materials Transactions B, Metallurgy) oraz prezentowane na wielu międzynarodowych konferencjach.
Marek Warzecha za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej otrzymał czterokrotnie zespołowe i indywidualne nagrody rektora Politechniki Częstochowskiej.
23 lutego 2012 r. na Wydziale Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej odbyło się kolokwium habilitacyjne dra inż. Marka Warzechy.
Tytuł rozprawy habilitacyjnej:
"Hydrodynamiczne warunki usuwania wtrąceń niemetalicznych w kadzi pośredniej urządzenia COS”. Na podstawie przeprowadzonego kolokwium Rada Wydziału nadała mu jednogłośnie stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie metalurgia.
Od grudnia 2013 roku zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Politechniki Częstochowskiej. Od 2018 do 2019 Kierownik Katedry Ekstrakcji i Recyrkulacji Metali.
Prodziekan ds. Innowacji i Rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej w latach 2016-2019.
Od grudnia 2019 roku Dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Profesor Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu
Dagmara Stefańska uzyskała stopień naukowy doktora nauk chemicznych w 2017 roku, a w roku 2023 stopień doktora habilitowanego nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie chemia w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu. Z początkiem 2024 roku objęła stanowisko Profesora w tej samej Jednostce.
Jej działalność badawcza skupia się na projektowaniu i otrzymywaniu nowych materiałów luminescencyjnych do zastosowania w oświetleniu LED, bezkontaktowej termometrii optycznej i fotowoltaiki. Prowadzi badania zarówno na materiałach nieorganicznych jak i hybrydowych organiczno-nieorganicznych związkach o strukturze perowskitu. Obecnie jest kierownikiem dwóch projektów badawczych tj. SONATA i LIDER, finansowanych odpowiednio przez NCN i NCBiR. Laureatka prestiżowego Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców.
Profesor Politechniki Częstochowskiej, wykładowca
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej. Doktorat z wyróżnieniem obronił w 2003 r. a stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2013 roku. Doświadczenie akademickie zdobywał na Politechnice Częstochowskiej (pracuje obecnie), Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu i Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Prowadził zajęcia na uczelniach w Niemczech, Rumunii, Słowacji i Czechach. Promotor ponad 70 prac inżynierskich i magisterskich oraz 1 obronionej i 1 w toku rozprawy doktorskiej. Zainteresowania badawcze dotyczą defektoskopii, termografii, metrologii, elektroniki, przetwarzania i rozpoznawania obrazów. Członek Komisji Metrologii Polskiej Akademii Nauk Oddział Katowice, POLSPAR i PTETIS. Redaktor działu kwartalnika PAN Int. Journal of Electronics & Telecommunications. Autor 2 podręczników akademickich, współautor monografii naukowej oraz autor 5 rozdziałów w monografiach, autor lub współautor ponad 60 publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Odbył staże na zagranicznych uczelniach w Czechach i Niemczech, autor patentu i unijnego wzoru użytkowego. Realizował prace dla przemysłu z zakresu diagnostyki termowizyjnej w elektroenergetyce i diagnostyki układów elektronicznych w branży włókienniczej. Obecnie jest kierownikiem grantu w ramach konkursu Polska Metrologia II.
Profesor uczelni w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
Dr hab. Ewa Gałecka-Burdziak, prof. SGH – doktor habilitowana w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, profesor uczelni w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Research Affiliate w Life Course Centre (Australia) oraz Adam Smith Business School Affiliate na University of Glasgow.
Kierowniczka projektów badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki, NAWA, CERGE-EI Foundation i OECD. Członkini Rady Naukowej Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE).
Otrzymała m.in. stypendium START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendium ministra dla wybitnych młodych naukowców, stypendium Dekaban-Liddle Senior Fellowship.
Odbyła wizyty studyjne m.in. na Universidad de Sevilla, Universidad Pablo de Olavide en Sevilla, Universidad de Huelva, RWI Berlin, University of Glasgow.
Zajmuje się ekonomią pracy (w szczególności ewaluacją instrumentów pasywnej polityki rynku pracy) oraz ekonomią przestępczości.
Dr inż. na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
W roku 2020 ukończył studia doktoranckie na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – specjalność Technologia Chemiczna Organiczna.
W 2013 uzyskał tytuł magistra na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Mechatroniki, ZUT w Szczecinie – specjalność Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych.
W 2012 uzyskał tytuł inżyniera na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – specjalność Technologia Chemiczna Polimerów.
Jest współautorem 52 udzielonych patentów krajowych, ponadto współautor ponad 90 publikacji naukowych (w tym 51 publikacji z IF) oraz 19 rozdziałów w monografiach (Polskich i zagranicznych) i 1 monografii.
Uczestniczył w 43 konferencjach naukowych. Aktualny h-index – 11, a sumaryczny Impact Factor (IF) – 76,119.
Za swoją działalność naukową został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”.
Adiunkt w Katedrze Anglistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie
Moje badania dotyczą ewaluacji jakości działalności naukowej, a w szczególności oceny wpływu społecznego badań (wpływu pracy naukowej na „świat poza-akademicki”, w Polsce tzw. "trzecie kryterium"). Od dziesięciu lat badam systemy ewaluacji wpływu społecznego oraz ich efekty w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Polsce. Jako językoznawczynię szczególnie interesują mnie zmiany w dyskursie akademickim spowodowane wprowadzeniem nowych kryteriów oceny. Tematyką tą zajmuję się w aspekcie teoretycznym, jak i aplikowanym. Jako „Impact Ninja” wsparłam wiele uczelni w przygotowaniu do ewaluacji i dostosowaniu strategii do nowych wymogów. Regularnie publikuję na tematy związane z ewaluacją w periodykach naukowych (np. Research Evaluation) i w mediach branżowych (np. Research Professional News).
Obecnie jestem adiunktem w Katedrze Anglistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Doktorat w zakresie lingwistyki stosowanej otrzymałam w 2019 na Warwick University.
Wydział Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Dr Iwona Mazur pracuje na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie specjalizuje się w badaniach nad audiodeskrypcją. Brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych projektach naukowych, zarówno w charakterze wykonawcy, jak i kierownika. Jest współautorką pierwszej na polskim rynku monografii o audiodeskrypcji (Audiodeskrypcja, 2014), a także standardów tworzenia audiodeskrypcji w języku angielskim (ADLAB Guidelines, 2015). W latach 2016-2019 współtworzyła multimedialne materiały do szkolenia audiodeskryptorów w ramach europejskiego projektu ADLAB PRO. Zasiadała w zarządach organizacji międzynarodowych European Society for Translation Studies EST i European Association for Studies in Screen Translation ESIST. Obecnie realizuje projekt Opus 24 finansowany przez Narodowe Centrum Nauki pt. “Osoby z niepełnosprawnością wzroku a funkcje tekstów multimodalnych: Opracowanie modelu funkcjonalnego audiodeskrypcji”.
Adiunkt w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego – modelowanie zdarzeń ekstremalnych
Adiunkt na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w zastosowaniach teorii prawdopodobieństwa i statystyki, analizie zdarzeń ekstremalnych, zarządzaniu ryzykiem aktuarialnym i środowiskowym, modelowaniu wskaźników zanieczyszczeń powietrza, analizie danych medycznych, wycenie i analizie instrumentów finansowych w warunkach zmiennych stóp procentowych oraz metodach statystycznych w astronomii.
Jej praca naukowa stawia na interdyscyplinarność badań oraz zrównoważony rozwój poprzez współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
W 2016 roku otrzymała tytuł Magistra Sztuki na ASP we Wrocławiu. W latach 2016-2019 kierownik projektu w programie POWROTY Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
W 2023 roku Naukowiec Wizytujący w Międzynarodowej Agendzie Badawczej AstroCeNT: Centrum Naukowo-Technologiczne Astrofizyki Cząstek.
W 2023 roku odbyła staż na University of Liverpool.
W 2019 roku otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości.
Dyrektor Centrum Projektów Europejskich
Kierownik agencji rządowej wpierającej krajowe podmioty w pozyskiwaniu środków Unijnych.
Podstawowym celem działalności CPE jest realizacja powierzonych programów finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Instytucja specjalizuje się w obsłudze projektów międzynarodowych i międzyregionalnych oraz świadczeniu usług informacyjnych w zakresie pozyskania środków z Funduszy Europejskich oraz realizacji projektów unijnych.
Ponadto, adiunkt w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Wydziale Studiów nad Rodziną, wcześniej w Instytucie Socjologii, gdzie stworzył kierunek ekonomia.
Autor i współautor wielu publikacji. Interesuje się zagadnieniami bezpieczeństwa.
Prodziekan ds. kierunku Zarządzanie, Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu
Doktor nauk ekonomicznych z ponad 20-letnim doświadczeniem w praktyce gospodarczej, zarówno w przedsiębiorstwach z polskim kapitałem, jak i międzynarodowych korporacjach. Adiunkt Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu.
Ekspert w dziedzinie zarządzania strategicznego, budowania marki i prowadzenia negocjacji biznesowych. Udokumentowane sukcesy w kierowaniu zespołami oraz realizacji strategii wzrostu i rozwoju firm.
Zorientowany na osiąganie wyników oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań dostosowanych do zmieniających się warunków rynkowych.
Doskonałe umiejętności analityczne i przywódcze, wspierane pasją do doskonalenia działalności organizacji i generowania wartości dla klientów.
Ponad 10-letnie doświadczenie w pracy naukowo dydaktycznej. Twórca koncepcji zarządzania wartością klienta poprzez innowacje.
Dyrektor, Ogólnopolska Izba Branży Skórzanej
Od 2017 roku związana z Ogólnopolską Izbą Branży Skórzanej. Dyrektor OIBS i Pełnomocnik Ogólnopolskiej Izby Branży Skórzanej do spraw rozwoju Współorganizator Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Realizowane zadania:
Współwłaścicielka w Firmie Ochrony Środowiska. /TERRA-BIS Ochrona Środowiska, www.terra-bis.pl/
Biegłość w przepisach Prawa Ochrony Środowiska.
Opracowanie wniosków w zakresie przetwarzania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów./BDO/ KOBIZE.
Wice-Przewodnicząca Rady Biznesu na Politechnice Łódzkiej.
Dyrektor Ogólnopolskiej Izby Branży Skórzanej.
Ogólnopolska Izba Branży Skórzanej z siedzibą w Radomiu.
Zastępca Dyrektora, Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Swoje ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, gdzie odpowiadała za kontakty z Polską Agencją Inwestycji i Handlu SA w Warszawie, samorządami województwa śląskiego oraz przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestycjami w regionie oraz pozyskaniem nowych rynków eksportowych.
Ekspert z zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Od 2014 r. biegły sądowy w zakresie: fundusze europejskie. Od 2016 r. Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych „Tur Borówka”.
Obecnie na stanowisku Zastępcy Dyrektora Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej kieruje pracą zespołu zajmującego się obsługą inwestorów, internacjonalizacją MŚP i utrzymywaniem relacji międzynarodowych z regionami partnerskimi województwa śląskiego na świecie.
CEO, kammedia.pl, CCO, go2nft.pl
CEO KAMMEDIA.PL, CCO GO2NFT, pomysłodawczyni i organizatorka konferencji „Przyszłość e-commerce”, „E-commerce na wodzie” i „Napędzamy e-commerce”. Autorka książek: „PIĘKNY E-COMMERCE. Jak sprzedawać fashion i beauty w Internecie?” i „PRZYSZŁOŚĆ E-COMMERCE dla fashion i beauty”, które wydała jako self-publisher. Druga książka jest pierwszą na świecie publikacją, wydaną również w technologii NFT.
Szkoli, uczestniczy w spotkaniach: live, webinarach i podcastach e-commerce. Laureatka Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Kobieta Przyszłości za łączenie wysokich umiejętności organizacyjnych oraz niekonwencjonalnych rozwiązań dla branży e-commerce, a także pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.
Została nominowana do nagrody gospodarczej Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki 2024 „CHAMPION BIZNESU” za wybieganie myślą w przyszłość, pionierskie projekty, niezwykłe rozwiązania oraz liczne sukcesy, nominowana do tytułu: „Lider Inteligentnego Rozwoju 2024”, „Kobieta e-commerce 2023” w kategorii najlepszy start-up roku i „Kobieta e-commerce 2022” w kategorii innowacyjność, została „osobowością miesiąca” serwisu wartoznac.pl. Tworzy artykuły eksperckie do takich magazynów, jak: „Forbes Polska”, „ICAN Managment Review”, „E-commerce & digital marketing”.
Otwarta na współpracę w zakresie: szkoleń, strategii marketingowej, audytu, analizy danych, rekomendacji narzędzi sprzedażowych, certyfikacji produktów fashion & beauty NFT korporacyjnym.
Ekspertka ds. marketingu
Ekspertka ds. Marketingu, wielokrotnie nagradzana za innowacyjne koncepcje i strategie.
Jest doceniana za intuicję, odwagę, nieszablonowość i łamanie schematów.
Jako Innowatorka Irina wspiera spółki technologiczne, pomagając im na poziomie wdrożeń w dużych przedsiębiorstwach, jak również w budowaniu skali i komercjalizacji.
Jej misją jest również wzmacnianie pozycji kobiet w Przemyśle 4.0.
prezeska Kopalni Złota, właścicielka Złotego Jaru i Starej Kruszarni, pisarka, podróżniczka
Prezeska Kopalni Złota, właścicielka Złotego Jaru i Starej Kruszarni, pisarka, podróżniczka. Wraz z rodziną od 25 lat tworzy jedną z największych i najczęściej nagradzanych prywatnych atrakcji turystycznych w kraju. Kopalnia Złota z pustej dziury w ziemi, przez 25 lat stała się największym pracodawcą w regionie i jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w kraju. To firma mocno kobieca - 85% pracowników i 90% miejsc managerskich zajętych jest przez kobiety. Biznes prowadzony z dużą odpowiedzialnością za dziedzictwo kultury, ale też za etykę w turystyce i odpowiedzialność za swoją społeczność. To inspirująca rodzinna firma, która powstała z pasji do podziemi, z odwagi do realizacji marzeń i z lekkiego szaleństwa do biznesu.
Dyrektor Zarządzający ds. Strategii i Rozwoju Produktu w Benefit Systems
Odpowiada za strategię i rozwój produktów w obszarze Wellbeing, tj. MultiLife i MultiSport w Benefit Systems. Praktyk z ponad 25-letnim doświadczeniem w tworzeniu i zarządzaniu produktami cyfrowymi oraz firmami technologicznymi.
Posiada szeroką wiedzę w obszarze digitalu, rozwoju produktu, wizji i strategii. Karierę rozpoczął w wiodącym europejskim portalu pracy online. W kolejnych latach pracował w firmach tworzących oprogramowanie, w których odpowiadał za uruchomienie i zarządzanie produktami cyfrowymi oraz kierowanie procesem przejścia od usługowego do produktowego.
Współtworzył pierwszy w Polsce w pełni interaktywny kanał muzyczny 4fun.tv. Produkt ten był wielokrotnie nagradzany za innowacyjność oraz społeczny model angażowania widzów. W ostatnich latach pracował na stanowiskach zarządzania produktem w firmach takich jak Tivo, Miinto Group oraz MyCointainer, gdzie był odpowiedzialny za uruchomienie i skalowanie produktów cyfrowych.
Prezes Zarządu Columbus Elite S.A.
Przedsiębiorca i ekspert w budowaniu efektywnych organizacji sprzedażowych. Absolwent Warszawskiej Szkoły Zarządzania, od ponad 15 lat angażuje się w rozwój firm rynkach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku został współzałożycielem i prezesem zarządu Columbus Elite S.A., spółki, która jest liderem w dystrybucji produktów odnawialnych źródeł energii w Polsce.
Wraz z Rafałem Kołłątajem stworzył największą organizację sprzedażową branży OZE w Polsce. Głównym obszarem działalności Columbus Elite jest dystrybucja kompleksowych usług i produktów dla klientów indywidualnych oraz firm. W ofercie produktowej znajdziemy panele fotowoltaiczne, magazyny energii oraz pompy ciepła.
Dzięki unikalnym rozwiązaniom systemowym i szkoleniowym, zarządzana przez niego spółka Columbus Elite wypłaciła ponad 200 mln zł prowizji w swoją sieć sprzedażową, a wartość sprzedanych produktów przekroczyła miliard złotych.
Executive Director OPTA
Współtwórczyni sukcesu firmy OPTA, która dzięki swojej energii, wiedzy i doświadczeniu uczestniczy we wszystkich etapach tworzenia opraw. Odważnie zarządza firmą, przywiązując jednocześnie wagę do atmosfery i dobrych relacji z pracownikami.
W roku 2012 roku firma OPTA z dystrybutora opraw okularowych przekształciła się w ich producenta. Doświadczenie, zdobyte podczas współpracy z salonami optycznymi w Polsce, pozwoliło zrozumieć potrzeby i oczekiwania klientów.
Pierwszą marką tworzoną przez przedsiębiorstwo stało się MASSI EYEWEAR, a zdobyte zaufanie na rynku umożliwiło rozwinięcie oferty o serię produktów Premium – SCARLET OAK.
Współpraca z projektantami umocniła pozycję firmy OPTA jako lidera innowacyjności w branży optycznej. Dzięki temu udało się poszerzyć ofertę marki MASSI EYEWEAR do ośmiu kolekcji, a SCARLET OAK stała się rozpoznawalną marką Premium na rynku.
Kolejne projekty we współpracy z polskim projektantem Bartoszem Pilawskim i firmą Szajna pozwoliły stworzyć unikatową kolekcję opraw.
Wiedza, doświadczenie i rozległa sieć kontaktów biznesowych umożliwiają również pomaganie innym firmom w tworzeniu ich własnych marek okularowych poprzez projekt Eye Design – wsparcie od początkowego pomysłu, przez projektowanie, aż po produkcję i wprowadzenie produktu na rynek.
Firma OPTA odgrywa istotną rolę w poprawie jakości obrazu w otaczającym nas świecie, gdyż aż 80% informacji dociera do mózgu poprzez zmysł wzroku.
Prezes Zarządu, OZE Rentier S.A.
Magister inżynier, absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie pracował przez 7 lat. Wizjoner zorientowany na ochronę środowiska.
Jako student zorganizował 18 miesięczną wyprawę żeglarską, opłynął Przylądek Horn, był na Antarktydzie, po transplantacji wątroby wielokrotny maratończyk i ultramaratończyk.
Przez kilkanaście lat pracował jako trener i szkoleniowiec.
Inwestor na rynku nieruchomości.
Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju Hotel Arłamów S.A
Przedsiębiorca z branży turystycznej, analityk hotelowy, wykładowca akademicki.
W Arłamowie odpowiada za transformację cyfrową organizacji, zarządzanie procesami wewnętrznymi, cyfryzację środowiska pracy, e-commerce oraz wsparcia spółki do raportowania ESG związanego ze zrównoważonym rozwojem.
Skupia się na rozwijaniu efektywności sprzedaży i analizie wskaźników rentowności biznesu. W codziennej pracy stosuje model zarządzania przez wartości.
Współzałożyciel i Prezes Zarządu spółki EuroScaleMed
Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim. Związany z branżą technologii medycznych od 1986 roku.
Współzałożyciel i Prezes Zarządu spółki EuroScaleMed specjalizującej się w dystrybucji nowoczesnych technologii laserowych i nieinwazyjnych dla medycyny estetycznej i klinicznej w Polsce oraz za granicą.
Promuje najnowocześniejsze rozwiązania światowych leaderów w produkcji wyrobów medycznych i innowacyjne podejście do terapii łączonych w procedurach zabiegowych oraz wsparcia specjalistów.
Działalność spółki uhonorowana m. in. trzema nagrodami Pereł Dermatologii 2023 oraz ogłoszona Diamentem Forbesa 2024.
Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarz Senatu
Sosnowiczanka od pokoleń, lokalna działaczka, aktywistka. Zawodowo związana z oświatą i zarządzaniem nieruchomościami. Zaangażowana w ruchy obrony praw człowieka, politykę rodzinną, edukację dzieci i młodzieży, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet.
Ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej oraz studia podyplomowe w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Pracowała jako dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego w ZDZ w Sosnowcu, dyrektorka w Biurze Gospodarki Mieszkaniowej w Spółce Restrukturyzacji Kopalń, a następnie jako dyrektorka Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. Senatorka Rzeczypospolitej Polskiej X i XI Kadencji.
Prywatnie spełniona kobieta, szczęśliwa żona, matka i babcia.
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Gdańszczanka, Radna Miasta Gdańska w latach 2002-2009, od 2009 Posłanka na Sejm RP, Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Unii Europejskiej, Wiceprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Wiceprzewodnicząca EPP Women, Wiceprzewodnicząca PO na Pomorzu. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Stypendystka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji i departamentu Stanu USA. Pełnomocniczka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla In Vitro”.
W swojej działalności politycznej skupia się na sprawach związanych z integracją europejską, polityką zagraniczną, ochroną środowiska i prawami człowieka.
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Członek Komisji Sejmowej ds. Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa
Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz rozwoju elektromobilności i nowych technologii
Wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju i Wsparcia Przedsiębiorstw
Aktywnie działa na rzecz rozwoju regionu śląskiego, a także elektromobilności, ekologii, bezpieczeństwa energetycznego i promocji odnawialnych źródeł energii. Ponad to intensywnie pracuje na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych.
Z-ca dyrektora departamentu promocji w PAIH, prawnik IP
Specjalista ds. komunikacji, prawnik IP. Doradza przy strategii budowania wizerunku i komunikacji w ogólnopolskich kampaniach. Przez lata prowadził komunikację dużych podmiotów, w tym zarządzał komunikacją kryzysową i realizacją kampanii.
Wiele lat pełnił funkcję rzecznika prasowego ruchu miejskiego Miasto Jest Nasze.
Ponadto specjalizuje się w prawie własności intelektualnej. Doradza w zakresie umów i procesów związanych z ochroną własnością intelektualną. Wieloletni pracownik Urzędu Patentowego RP i podmiotów sektora prywatnego.
Jest absolwentem Collegium Nobilium Instytutu Sobieskiego, 27 edycji Szkoły Liderów Fundacji Szkoły Liderów oraz 6 edycji Szkoły Przywództwa Politycznego Instytutu Wolności.
Obecnie pracuje jako z-ca dyrektora departamentu promocji w PAIH.
Prezeska Contrain Group sp. z o.o.
Prezeska Contrain Group sp. z o.o., Członkini Zarządu Contrain Poland sp. z o.o., Agencji Pracy Tymczasowej i Nowoczesnych Usług HR
Od ponad 6 lat zajmuje się w Contrain tworzeniem i rozwijaniem modeli biznesowych w zakresie dostarczania eksperckich usług w obszarze pracy tymczasowej, delegowania pracowników w ramach swobody świadczenia usług na wspólnym europejskim rynku, a także innych nowoczesnych usług HR. Członkini zwyczajna Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy.
Paulina stawia sobie za cel tworzenie środowiska, w którym talenty i kreatywność ludzi pozwalają tworzyć innowacyjne i nowatorskie, a przez to efektywne rozwiązania. Wspiera realizację pracowniczych celów zarówno w kontekście biznesowym, jak i społecznym.
W zeszłym roku Contrain świętowało 25 jubileusz działalności, a w ostatnich latach firma została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Diamenty Forbes, HR Dream Team, tytułem Agencji Pracy Przyjaznej Pracownikom oraz 3-cim miejscem w Polsce w konkursie Best of Wellbeing at Work. Contrain regularnie zajmuje czołowe miejsce w kategorii Delegowanie Pracowników w rankingu Polskiego Forum HR.
Brain Architect.co founder
Badaczka nauk społecznych (Uniwersytet Warszawski /Northeastern Illinois University /Universidad Complutense)
Trenerka specjalizująca się w neuronauce społecznej, metodach pracy opartych na mózgu i ich zastosowaniu w biznesie i samorozwoju. Certyfikowana w Neurocolor i Neuroleadership Institute Brain-Based Coaching.
Posiada certyfikaty Scrum Mastera i Asesora. Doktorantka badająca podstawy neurobiologiczno-społeczne przywództwa neutralnego płciowo.
Dyrektor Zarządzająca, Pako Lorente Corporate
Ekspertka w dziedzinie zarządzania zespołami i kreowania strategii biznesowych. Obecnie pełni funkcję Dyrektor Zarządzającej w Pako Lorente Corporate, co jest rozwinięciem dotychczasowej oferty firmy o dedykowane uniformy dla pracowników różnych branż.
Posiada bogate doświadczenie w skalowaniu biznesów, zarządzaniu zmianami oraz wprowadzaniu innowacyjnych metod zarządzania i sprzedaży.
Jest absolwentką studiów podyplomowych z zarządzania, marketingu oraz psychologii w biznesie.
Mam ogromną słabość do Forum Inteligentnego Rozwoju. Mam możliwość spotkać się z wyjątkową ekipą ludzi, którzy kochają innowacje, kochają rozwój – zarówno osobisty, jak i inwestycyjny. Dużo dyskutujemy, dużo omawiamy, poszukujemy rozwiązań
Połączenie na Forum nauki, merytoryki, ale także networkingu bardzo dobrze wpływa na rozwój naszej organizacji.
Dzięki Forum Inteligentnego Rozwoju możemy dotknąć rzeczy najważniejszych – tego, co się dzieje wokół konkretnych innowacji, tego, co dotyczy synergii, komplementarności oraz tego, w jaki sposób podmioty reprezentujące różne sektory – zarówno świat nauki, jak i biznesu czy organizacji pozarządowych, samorządu, administracji publicznej mogą budować całe środowisko dla innowacji, które będą skutecznie wdrażane w Polsce, a może i za granicą.
[...] świetny networking, na każdym wydarzeniu poznaje świetnych przedsiębiorców i naukowców, z którymi mogę prowadzić partnerskie i biznesowe rozmowy [...]
[...] Jak co roku, wszystkie debaty i panele pozwalają na pokazywanie oraz promowanie innowacji. Pozwalają na szukanie nowych partnerów. [...] wymiany myśli przedstawicieli nauki, ekspertów oraz praktyków biznesu, a wnioski płynące z dyskusji będą służyć wzmocnieniu efektów współpracy tych środowisk. [...]
[...] Trudno bowiem przecenić wartość tematyki poruszanej w ramach proponowanych przez Państwa cyklicznie spotkań, zwłaszcza w kontekście korzyści płynących ze wspierania wynalazczości i młodych innowatorów w Polsce. Pragnę wyrazić uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że gdańskie spotkanie stanie się cenionym forum wymiany myśli przedstawicieli nauki, ekspertów oraz praktyków biznesu, a wnioski płynące z dyskusji będą służyć wzmocnieniu efektów współpracy tych środowisk. [...]
[...] Innowacyjność jest niewątpliwie fundamentem gospodarki. Oznacza postęp w przemyśle, medycynie, edukacji, obronności i wielu innych dziedzinach. O tym jak bardzo jest potrzebna nikogo już w obecnej chwili nie trzeba przekonywać.[...] Niezwykle ciekawy i ambitny program Forum Inteligentnego Rozwoju pokazuje, że doskonale rozumiecie Państwo wagę i skalę obecnych wyzwań.
[...] Bardzo dobrze przygotowany event. Niesamowite informacje, które można tu pozyskać. Wiele ciekawych kontaktów nawiązanych właśnie tutaj, na Forum Inteligentnego Rozwoju. [...]
Forum Inteligentnego Rozwoju jest znakomitym balansem pomiędzy nauką , a biznesem. Takie kongresy jak FIR są potrzebne z prostej przyczyny: całość biznesowo-naukowego zaufania jest oparta na ludzkich relacjach. Forum daje szansę na dialog i poznanie swoich możliwości oraz ograniczeń. Niezwykle ważne są rozmowy w kuluarach, uczestnictwo w panelach, dzięki którym budujemy przeświadczenie, że fundamentem są ludzie. Świat biznesu i nauki jest zupełnie inny, ale podczas Forum Inteligentnego Rozwoju łączy ich dialog i wspólne odnajdywanie kompromisów i pomysłów na lepsze jutro
Kluczową rolę w procesie kreowania i wdrażania innowacji odgrywa synergia nauki, biznesu i samorządu. Forum Inteligentnego Rozwoju to wyjątkowe miejsce inicjujące i wspierające prace na styku tych trzech obszarów. Liczne sesje panelowe, prezentacje przedstawicieli środowiska naukowego, biznesowego i instytucji publicznych oraz rozmowy b2b stanowią doskonałą przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.
Należy podkreślić, iż na uroczystej Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju statuetki zostały wręczone podmiotom, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, dając podstawę do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Podczas IV Forum nagrodę przyznawano w dziewięciu kategoriach: naukowiec przyszłości, innowacyjne technologie przyszłości, samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, samorządowiec przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, instytut przyszłości, dyrektor instytutu przyszłości, innowacje w edukacji, prezes wizjoner oraz rodzima uznana marka.
Forum Inteligentnego Rozwoju to znakomita inicjatywa. Łączy świat nauki, biznesu, samorządów. Duża liczba debat pozwala poznać szerokie spektrum poglądów na innowacje, na inteligentne podejście do naszej przyszłości. Unikatowa formuła, możliwość swobodnych dyskusji podnosi wartość Forum. Także miejsce - Uniejów - w którym od czasu zainwestowania w geotermię zmieniło się bardzo wiele, jest przykładem jako otwartość umysłu i odwaga mogą zmieniać rzeczywistość. Organizatorzy - Centrum Inteligentnego Rozwoju, Eurokreator i Uniejów robią to sprawnie i efektywnie. Tu naprawdę warto być!
Uczestnictwo w Forum Inteligentnego Rozwoju pozwoliło na spotkanie wielu osobistości ze świata nauki i biznesu. Wspólne rozmowy oraz uzyskanie nagrody stanowiły motywację do dalszej pracy naukowej. Forum dostarczyło informacji o tym, jak efektywnie współpracować z biznesem oraz budować skuteczne zespoły. Nam jako naukowcom umożliwiło bardziej wdrożeniowe spojrzenia na prace badawcze.
Serdecznie gratuluję Wszystkim Laureatom Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju (…). Dołączenie do tak szlachetnego grona zwycięzców jest powodem do dumy, daje osobistą satysfakcję i motywuje do dalszych działań
Składam gratulacje wszystkim tegorocznym Laureatom Polskich Nagród Inteligentnego Rozwoju 2018, będąc przekonana, że dzięki takim inicjatywom jak Forum Inteligentnego Rozwoju, oraz przedsięwzięciom, które zostały wyróżnione, Polska stanie się liderem innowacyjnej godpodarki.
Jestem przekonana, że przyznawanie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyczyni się w istotnym stopniu do podniesienia świadomości wielu środowisk naukowych, biznesowych i samorządowych w obszarze inteligentnych specjalizacji oraz komercjalizacji dokonań naukowo-technicznych. Inicjatywa ta niewątpliwie służy podkreśleniu kluczowej roli nowatorskich rozwiązań w życiu gospodarczym i społecznym.
Forum to kilkanaście konferencji, kilkudziesięciu prelegentów i wymiana opinii, doświadczeń fachowców ze świata biznesu, nauki i samorządu oraz instytucji rządowych. Chcemy aby współpraca na tych trzech płaszczyznach była jak najlepsza i myślę, że nasze forum znacznie się do tego przyczyni. Nie zabraknie paneli poświęconych innowacyjnej gospodarce i inteligentnemu rozwojowi, a także najważniejszym wyzwaniom stojącym przed polską gospodarką.
To prestiżowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do prezentacji wspólnych osiągnięć uczelni, biznesu i samorządu terytorialnego. Łącząc nasze wysiłki i wspierając transfer technologii razem wspomagamy rozwój polskiej gospodarki opartej o wiedzę, nowoczesne technologie i innowacyjność.
Wydarzenie to stwarza szansę na wymianę poglądów i doświadczeń różnorodnych środowisk oraz promocję dokonań naukowców i badaczy, innowacyjnych polskich firm, a także przedstawienie oferty terenów inwestycyjnych samorządów. Wyrażam nadzieję, że podjęte na Forum dyskusje przyniosą konkretne rezultaty i zainspirują zarówno świat nauki, przedsiębiorców, jak również decydentów do wprowadzania korzystnych zmian wpływających na budowanie przewagi konkurencyjnej kraju w oparciu o wiedzę oraz innowacyjne rozwiązania.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników Forum Inteligentnego Rozwoju. Składam wyrazy uznania organizatorom konferencji, która służy konsolidowaniu polskiego potencjału. Państwa obrady, skupiające przedsiębiorców, naukowców i samorządowców, są bardzo cennym przedsięwzięciem. Pozwalają na wymianę doświadczeń i koncepcji, a przede wszystkim przyczyniają się do stworzenia efektu synergii we współpracy tych ważnych środowisk. Liczę, że również na tym Forum zawiąże się wiele ciekawych pomysłów i zostanie zainicjowanych wiele wartościowych projektów, służących polskiej innowacyjności i rozwojowi
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju przyznawana jest od 2016 r. naukowcom, inwestorom i organizacjom, których działalność wpływa na zrównoważony rozwój gospodarki i społeczeństwa. Jest to, moim zdaniem, bardzo cenna inicjatywa, w której doceniana jest innowacyjność w różnych dziedzinach życia. Jest to również ogromne wyróżnienie i nobilitacja dla naukowców i organizacji, których praca, często po raz pierwszy, jest zauważona i nagrodzona, co mobilizuje do dalszej intensywnej pracy. Ogromną wartością Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju jest popularyzacja i promocja aktualnych kierunków i wyników badań, co ma wyjątkowo duże znaczenie w czasach braku komunikacji między środowiskami naukowymi, sferą biznesu i społeczeństwem.
Forum Inteligentnego Rozwoju jest niezwykle cennym wydarzeniem. Dzięki Polskiej Nagrodzie Inteligentnego Rozwoju możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców z wynikami naszych badań. Forum Inteligentnego Rozwoju jest niezwykle istotnym wydarzeniem dla nauki ale także dla biznesu.
Jest to dla mnie niesamowicie ciekawe wydarzenie. Możemy na nim zaobserwować bardzo dużo trendów rozwojowych i zobaczyć jak ważne jest podkreślanie stosowanego charakteru nauki dla biznesu, gospodarki i rozwoju. Forum potwierdza, że erę tworzenia nauki dla nauki i do tzw. szuflady mamy już za sobą. Jest to fantastyczna okazja do nawiązaniu kontaktów biznesowych.
FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2025
Centrum Inteligentnego Rozwoju
ul. Fabryczna 43
43-110 Tychy
tel.: +48 32 307 22 42
e-mail: biuro@ircentrum.pl