RADEK TADAJEWSKI

RADEK TADAJEWSKI

Prezes Zarządu Czysta3.vc

Inwestor VC, przedsiębiorca, geek technologiczny. Założyciel wielu firm, w tym jednego z największych dealerów złota w Europie Środkowej czy globalnego OORT Inc. – najbardziej znanego start-upu z branży IOT z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Pierwszy start-up założył w wieku 23 lat. W 2007 współtworzył notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych Dom Maklerski. Podczas swojej kariery wprowadził na giełdę 5 firm, a kontrolowane przez niego spółki osiągnęły kilka miliardów przychodów. Był także jednym z pierwszych polskich stypendystów fundacji Haniela. Podejmie tematykę Venture capital – m.in. pozyskiwanie funduszy, specyfika procesu inwestycyjnego, trendy rynkowe, ekosystem start-upów, skalowanie, strategie biznesowe i marketingowe, współpraca z inwestorami.

Zdobywał wykształcenie na Uniwersytet Wrocławski, University of Cambridge, Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie.

Autor wielu artykułów publikowanych m.in. w: money.pl, Forbes, TVN CNBC, Pulsie Biznesu, The Wired Magazine. Prelegent na najważniejszych konferencjach dotyczących nowych technologii m.in. w San Francisco, San Diego, Paryżu, Londynie, Szanghaju.

Czysta3.vc fundusz o kapitalizacji 50 mln złotych, koncentruje działalność inwestycyjną głównie na branżach software house i martech. Do grona Venture Partnerów funduszu należą między innymi prof. Dariusz Doliński, Karol Sadaj oraz Kacper Winiarczyk. Dotychczas fundusz zrealizował 9 inwestycji.

„Odkrywamy to, co niewidzialne” okiem inwestora

Aparthotel "Termy Uniejów"

Przedsiębiorcy widzą przyszłość w innowacjach, a na rynku pojawia się coraz więcej środków unijnych i krajowych na badania oraz rozwój, po które coraz śmielej sięgają, aby wprowadzić na rynek nowy produkt lub usługę. W nowoczesnej gospodarce opartej o wiedzę i efektywną współpracę przy tworzeniu nowatorskich projektów na linii nauka-biznes, oprócz samego pomysłu ważne jest też […]

Power speech
READ MORE