Paweł Czuliński

Paweł Czuliński

Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra

Magister inżynier budownictwa, projektant konstrukcji, samorządowiec, działacz społeczny, założyciel i prezes Stowarzyszenia Mam Pomysł z Twardogóry, Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra.

Wykształcenie

W 2015 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, znajdując się w gronie 10 najlepszych absolwentów wydziału, uczestnik konferencji naukowych, autor publikacji naukowych, kilkukrotny stypendysta Rektora Politechniki Wrocławskiej.

Praca zawodowa

Po studiach pracował  jako inżynier budowy, następnie asystent projektanta i kierownik projektu. Specjalizuje się w projektowaniu przemysłowych konstrukcji stalowych. W grudniu 2018 zdobył uprawnienia projektowo-wykonawcze bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

Działalność społeczna i samorządowa

W czasach szkolnych, aktywny działacz organizacji młodzieżowych, m.in.: Marszałek Dolnośląskiego Parlamentu Dzieci i Młodzieży, Poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie, Marszałek Senatu Młodych Senatorów RP w Warszawie.

Przewodniczący i współzałożyciel struktur Forum Młodych Nowoczesnych na Dolnym Śląsku (2016 – 2018).

Od 2017 roku prowadzi w roli prezesa Stowarzyszenie Mam Pomysł z Twardogóry, z którym lokalnie zorganizował szereg wydarzeń charytatywnych, przynoszących łączny dochód ponad stu tysięcy złotych.

Działalność społeczną realizował także w Radzie Sołeckiej swojego rodzinnego Sołectwa Chełstówek (Gmina Twardogóra).

W roku 2018, mając 27 lat, został wybrany na Urząd Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Poza inwestycjami o charakterze infrastrukturalnym i kubaturowym, wprowadza nowoczesne rozwiązania, m.in. system kontroli i badań czystości powietrza z użyciem profesjonalnego drona.