Marek Staszek

Marek Staszek

Prezes Zarządu DB Cargo Polska

Z wykształcenia ekonomista i inżynier transportu. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od początku kariery związany z rynkiem kolejowych przewozów towarowych. Pracę zawodową rozpoczynał w 1994 roku w PTKiGK S.A. w Rybniku, gdzie odpowiadał między innymi za zarządzanie transportem kolejowym na bocznicach oraz zarządzanie taborem. Następnie skierował swoja karierę w stronę finansów, obejmując stanowisko dyrektora controllingu. W 2006 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego a rok później Prezesa Zarządu PTKiGK S.A. w Rybniku. Dwa lata później, po przekształceniach własnościowych spółki objął funkcję Członka Zarządu odpowiedzialnego za finanse w PCC Rail S.A., a następnie w DB Schenker Rail Polska.

W lipcu 2014 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu DB Schenker Rail Polska, po zmianie nazwy w kwietniu 2016 roku DB Cargo Polska, jednego z największych operatorów logistyki kolejowej w kraju. W lutym 2019 roku, powołany został do Zarządu spółki DB Cargo AG w Niemczech, gdzie objął stanowisko Członek Zarządu ds. Produkcji. Pod jego zarządem spółka DB Cargo uzyskała lepszą punktualność w przewozach kolejowych oraz wdrożyła działania stabilizujące procesy produkcyjne. Z dniem 1 maja 2020 roku ponownie objął stanowisko Prezesa Zarządu DB Cargo Polska.

Sztuczna inteligencja – szanse i pułapki rozwoju – roboty wkraczają do firm

Aparthotel "Termy Uniejów"

Za pięć lat wartość rynku rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji ma sięgnąć 190 mld dolarów. Oprogramowanie pomagające lekarzom  wykrywaniu chorób, autonomiczne samochody czy asystenci głosowi – to tylko niektóre z przykładów wkroczenia AI do naszego życia. Coraz śmielej również firmy zaczynają korzystać z robotyzacji i automatyzacji procesów. Eksperci wyliczają, że wzrost liczby robotów na świecie […]

Debata
READ MORE