Dr Małgorzata Mańka-Szulik

Dr Małgorzata Mańka-Szulik

Prezydent Zabrza

W 2015 roku wybrana na stanowisko przewodniczącej Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Uczestniczyła w pracach nad utworzeniem Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropolii.

Z wykształcenia matematyk. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na Politechnice Śląskiej ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz informatyki. Stopień doktora politologii uzyskała na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Decyzją Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w 2013 roku została członkiem Konwentu UE w Katowicach.

Autorka prac z zakresu: zarządzania komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną jednostki samorządu terytorialnego oraz zastosowania rozwiązań informatycznych w procesie komunikacji społecznej jednostki samorządu terytorialnego.

Wcześniej dr Małgorzata Mańka-Szulik zainicjowała utworzenie pierwszej w Polsce samorządowej szkoły artystycznej: Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.

Sztuczna inteligencja – szanse i pułapki rozwoju – roboty wkraczają do firm

Aparthotel "Termy Uniejów"

Za pięć lat wartość rynku rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji ma sięgnąć 190 mld dolarów. Oprogramowanie pomagające lekarzom  wykrywaniu chorób, autonomiczne samochody czy asystenci głosowi – to tylko niektóre z przykładów wkroczenia AI do naszego życia. Coraz śmielej również firmy zaczynają korzystać z robotyzacji i automatyzacji procesów. Eksperci wyliczają, że wzrost liczby robotów na świecie […]

Debata
READ MORE

Smart City – Inteligentne miasta atrakcyjne dla inwestorów i bezpieczniejsze dla życia

Aparthotel "Termy Uniejów"

Polskie miasta są coraz bardziej inteligentne, a rozwiązania smart city pomagają samorządom przyciągnąć inwestorów. Jedną z najważniejszych przewag inwestycyjnych danego miasta jest – obok infrastruktury – inteligentne podejście władz do inwestorów. O idei inteligentnych miast mówi się w Polsce coraz więcej, a samorządy decydują się na kolejne inwestycje, które mają ułatwić życie mieszkańcom, podnieść jego poziom i bezpieczeństwo. […]

Debata
READ MORE