Adiunkt w Katedrze Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej
Jego badania skupiają się wokół technologii przetwórstwa węglowodorów i wykorzystaniu inżynierii procesowej w ochronie środowiska. Dr inż. Andrzej Rogala brał udział w realizacji licznych projektów badawczo-rozwojowych związanych z ogólnie pojętą inżynierią i technologią chemiczną, kierował również samodzielnie projektem dotyczącym nowej technologii otrzymywania eteru dimetylowego (DME) realizowanym dla PGNiG SA.
Obecnie kieruje od strony Politechniki Gdańskiej dwoma projektami pro-środowiskowymi w ramach Interreg South Baltic – projekt BAPR i projekt BSAM, których Liderem jest Uniwersytet Linneusza ze Szwecji oraz kieruje nominowanym projektem badawczo-rozwojowym (budżet 10,8 mln zł) realizowanym w konsorcjum Politechnika Gdańska (lider) i Politechnika Warszawska (konsorcjant) pt. “Rozwój technologii otrzymywania eteru dimetylowego pod kątem zagospodarowania małych złóż węglowodorów” w ramach konkursu POIR INGA finansowanym przez NCBR (środki UE) oraz PGNiG SA.”
Prezentacja projektów z grupy nauk ścisłych i technicznych Badania stosowane są zorientowane przede wszystkim na zastosowanie w praktyce. Nie bez powodu więc do udziału w tej części wydarzenia zapraszamy z jednej strony naukowców, którzy już teraz tworzą projekty, które uzyskały wiele rekomendacji ze strony środowiska biznesu i jednocześnie już współpracują lub też szukają współpracy, która […]