Adiunkt z dr hab. Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu
Naukowo zajmuje się poszukiwaniem substancji pochodzenia naturalnego przeciwdziałających chorobom cywilizacyjnym. Kieruje projektem realizowanym we współpracy z Uniwersytetem w Bordeaux dotyczącym działania ochronnego urolityny A – metabolitu powstającego pod wpływem bakterii jelitowych, w modelu choroby Parkinsona. W ramach konsorcjum „Bioaktywna żywność” prowadziła badania nad składnikami zmniejszającymi ryzyko zachorowania na nowotwory i choroby zapalne przewodu pokarmowego wraz z ocenę bezpieczeństwa ich stosowania.
Jest laureatką japońskiego programu stażowego MIF2020 i rządowego Top 500 Innovators. Odbyła staż w NASA w Ames Research Center oraz szkolenia na Uniwersytecie Stanforda i Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie.
Jest członkinią zespołów redakcyjnych czasopism naukowych indeksowanych w bazie JCR oraz dwukrotną laureatka zagranicznej nagrody Top Peer Reviewer (Publons). Pełni rolę ekspertki oceniającej wnioski w polskich i zagranicznych agencjach finansujących badania i rozwój.
Prezentacje badań z grupy nauk o życiu. „Bez badań podstawowych nie ma innowacji” – to bezdyskusyjny fakt, dlatego badania na początkowym etapie są dla nas szczególnie ważne podczas naszego wydarzenia. Niestety wiele wyników badań poznawczych nie zostaje wykorzystanych mimo dużego potencjału wykorzystania ich później w projektach na etapie zmierzającym do wdrożenia rynkowego. Powód? Brak promocji […]