Brock Dickinson

Brock Dickinson

Rezydent wykonawczy - Innovate Niagara, Uniwersytet Waterloo, Kanada

Brock Dickinson jest przedsiębiorcą i adiunktem na Uniwersytecie Waterloo – wiodącym kanadyjskim uniwersytecie technologicznym, gdzie współpracuje ze studentami i badaczami wspierając nowe przedsięwzięcia i komercjalizację nowych badań, w celu wspierania rozwoju nowych programów inkubacji i akceleracji biznesu  w celu koordynacji powiązań uniwersytetu z ONZ w kwestiach zrównoważonego rozwoju.

Brock pełni również funkcję rezydenta wykonawczego w Innovate Niagara (Centrum biznesowe w St. Catharines, Kanada), które zarządza cyfrowymi inkubatorami mediów i biotechnologii w kanadyjskim regionie Niagara oraz doradcy północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu (NAFTA) w sprawie centrów innowacji środowiskowych. Doradzał również ponad dwudziestu centrom rozwoju technologii i innowacji na całym świecie.

Wcześniej był  dyrektorem generalnym MDB Insight, firmy którą założył w 2007 roku, a która stała się największą kanadyjską specjalistyczną firmą doradczą przed jej sprzedażą w 2017 roku. Za jej pośrednictwem współpracował z około 400 społecznościami/ środowiskami/ na całym świecie, aby rozpoznawać i realizować rozwój gospodarczy, przyciąganie inwestycji/ atrakcyjność inwestycyjną i możliwości tworzenia nowych miejsc pracy.

Jego europejscy klienci to między innymi miasto Edynburg w Szkocji, region Oulu w Finlandii oraz Narodowa Akademia Administracji Publicznej na Ukraine

Przed wejściem do sektora prywatnego Brock był dyrektorem ICT & Advanced Produkcja dla Toronto Region Research Alliance oraz pełnił szereg ról w  sektorze publicznym, promując lokalne inwestycje i wzrost gospodarczy. Pełniąc te role pomógł pozyskać ponad miliard dolarów dla nowych lokalnych inwestycjach i stworzyć 5000 nowych miejsc pracy.

Przed wejściem w obszar lokalnego rozwoju gospodarczego spędził sześć lat jako konsultant w ONZ, koordynując projekty rozwojowe w ponad 30 krajach. W 1995 r został mianowany sekretarzem generalnym konferencji rozwojowej ONZ, najmłodszym sekretarzem generalnym w historii ONZ.

Brock jest powszechnie znanym pisarzem i popularnym mówcą. Posiada licencjat University of North Carolina i tytuł magistra stosunków międzynarodowych na Uniwersytet Brock, gdzie jego badania koncentrowały się na najlepszych praktykach globalnego rozwoju gospodarczego.

Studiował również na  Uniwersytecie  Queen’s i francuskojęzycznym Université Sainte-Anne.

Mieszka w Niagarze ze swoją żoną Kristiną (której rodzina pochodzi z okolic Kożuchowa w Polsce) oraz ich dwójką dzieci.