DISCOVERY DAYS – podsumowanie

Seria dyskusji z cyklu DISCOVERY DAYS, która odbyła się podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie, obejmowała sesję ekspercką oraz dyskusję “Plan dla Polski w Europie – wynalazki, które przekraczają granice”.

W ramach pierwszego etapu Discovery Days, odbyła się sesja ekspercka Urzędu Patentowego RP przy  udziale prezes dr Alicji Adamczak oraz jej asystenta i zarazem radcy prawnego Piotra Brylskiego. Całość tego panelu została umiejscowiona  w oficjalne obchody 100-lecia Urzędu Urzędu Patentowego RP, przy  Honorowym Patronacie Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W trakcie sesji poruszono kwestie ochrony własności intelektualnej z punktu widzenia budowania strategii biznesowych w przedsiębiorstwach . Ponadto przedstawiono znaczenie wzornictwa przemysłowego i znaków towarowych  w kontekście ich ochrony na globalnym rynku i strategii  wdrażania w nowych technologiach.

W 2. części odbyła się debata poświęcona nowym technologiom, które osiągają sukces na arenie międzynarodowej. Wzięli w niej udział:

– dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP

– prof. dr hab. Inż. Leszek Rafalski, dyrektor Instytutu Badawczego Dróg i Mostów

– dr inż. Zygmunt Krasiński, dyrektor Krajowego Punku Kontaktowego Programów Badawczych

– Kazimierz Murzyn z Fundacji Klaster Life Science

– Giovanni Napolitano, Departament for Transition

– prof. Rafał Ohme, profesor psychologii z UMCS

– Ewa Sobkiewicz ze stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych