Romuald Antosik

Romuald Antosik

Burmistrz Miasta Turek

Romuald Antosik

Urodził się w 1974 roku w Turku. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 i Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Ukończył historię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe: Zarządzanie Administracją Publiczną w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Pozyskiwanie Funduszy Unii Europejskiej w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i Zarządzanie Oświatą na Uniwersytecie Łódzkim. Po studiach pracował w Posterunku Celnym w Turku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Turku na stanowisku nauczyciela, w Urzędzie Gminy w Malanowie jako kierownik referatu organizacyjnego i w Starostwie Powiatowym w Turku jako rzecznik prasowy, inspektor ds. promocji oraz Sekretarz Powiatu. Romuald Antosik odbył staż zawodowy w Brukseli, był prezesem Tureckiej Unii Rozwoju, uczestnikiem programów aktywizacji społeczno-gospodarczej Turku i Powiatu Tureckiego oraz współorganizatorem imprez sportowych i kulturalnych. Od 2006 do 2014 roku był radnym Rady Miejskiej Turku, w której pełnił funkcje m.in. przewodniczącego Komisji Komunalnej i wiceprzewodniczącego Komisji Działalności Gospodarczej). 9 grudnia 2014 r. Romuald Antosik, po zwycięstwie w wyborach samorządowych, został zaprzysiężony na stanowisko Burmistrza Miasta Turek. Prywatnie Romuald Antosik jest żonaty, ma dwóch synów.

Samorząd przyjazny inwestorowi – debata

Dyskusja poświęcona planom inwestycyjnym polskich samorządów, które skupiają się na realizacjach w obszarze inteligentnych inwestycji. Prezentacja oferty i omówienie procesu pozyskania inwestora.

READ MORE

Samorząd przyjazny inwestorowi – prezentacje

Jednostki samorządu terytorialnego mają bardzo wiele atrakcyjnych rozwiązań dla biznesu, jednak nie zawsze potrafią znaleźć inwestora. Dużą pomoc w tym względzie udziela Polska Agencja Informacji i Handlu, która pomaga gminom w kontakcie z przedsiębiorcami. • Prezentacje ofert inwestycyjnych Wystąpienia: 1. Romuald Antosik, burmistrz, gmina miejska Turek 2. Marek Chciałowski, starosta, Powiat Garwoliński 3. Marceli Piekarek, […]

READ MORE