Raine Hokkanen

Raine Hokkanen

Dyrektor ds. eksportu, OMATALO Oy (Finlandia)

Od 29 lat pracuje dla firmy Omatalo Oy zajmującej się budownictwem mieszkaniowym z elementów prefabrykowanych.  Zaczynał jako projektant a przez ostatnie 20 lat pracował jako Export Manager. Począwszy od 1998 roku firma Omatalo wyeksportowała 1800 domów. Główne rynki to Finlandia, Estonia, Łotwa, Polska, Szwecja, Rosja i Czechy. Firma dostarczała domy również do Japonii, Kazachstanu i Islandii.

Omatalo zostało założone w 1939 roku. W 1974 roku fabryka została przeniesiona do Sonkajärvi. W roku 2018 Omatalo dostarczy na rynek około 500 domów, w tym 55 domów na eksport.  Personel Omatalo to 90-100 osób w zależności od pory roku. Moc produkcyjna firmy wynosi około 1000 domów /rok.

Rodzina: żona, dwoje dorosłych dzieci i pięciu wnuków

Hobby: muzyka (zwłaszcza Elvisa Presleya), teatr, ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Inteligentne rozwiązania infrastrukturalne i budowlane

Sala Bilardowa - Medical Spa Hotel Lawendowe Termy

Inteligentne rozwiązania coraz częściej pojawiają się w domach Polaków. Nasi eksperci powiedzą, które z nich są najbardziej innowacyjne i godne uwagi, a które zbyt drogie, po to by były opłacalne. Na jakie z nich może pozwolić sobie przeciętny „Kowalski”, tak by nie zrujnować mu domowego budżetu. Częścią panelu będzie także dyskusja o systemie budownictwa i […]

READ MORE