Maria Chilińska

Maria Chilińska

Prezes Zarządu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tomaszowie Mazowieckim

Maria Jolanta Chilińska

mgr inż. Transportu,  Politechnika Radomska studia podyplomowe, Zarządzanie Logistyczne Przedsiębiorstwem, Szkoła Główna Handlowa

Aktualnie prezes zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Jest osobą z dużym doświadczeniem menadżerskim w firmach komercyjnych i logistycznych, m.in. współtworzyła firmę Star Foods, sprawdza się w zadaniach ekstremalnych, w latach 2003-2007 jako prezes tomaszowskiego ZGWK Sp. z o.o. z ujemnego wyniku finansowego wypracowała najlepszy w historii spółki, przy zmniejszonych podwyżkach ceny wody. W 2011r. tworzyła od podstaw Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółkę z o.o. w Milanówku. Rok 2016 w karierze zawodowej to zamkniecie największej w regionie inwestycji (za przeszło 208 mln) obejmującej modernizację oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego. Projekt realizowany był z dofinansowaniem ze środków unijnych w wysokości 101 mln.

Innowacje w gospodarce komunalnej – jak gminy radzą sobie z nowościami?

Polityka gospodarowania odpadami wkracza na nowy poziom technologiczny. Dynamiczny rozwój branży oraz osiągnięcia technologiczne, które znacząco zmieniają podejście do tego problemu, będą głównymi wątkami eksperckiej konferencji. Wśród prelegentów zaprezentują się gminy, które wprowadziły nowoczesne rozwiązania w tym zakresie i mogą stanowić świetny przykład, dla kolejnych samorządów.

READ MORE