23-24 października 2017
„2. edycja Forum Inteligentnego Rozwoju to znakomita okazja by porozmawiać, jak sprawić by biznes, nauka i samorząd mogły wspólnie i w kooperacji mogły przynosić wymierne skutki polskiej gospodarce.”
Pepper to pierwszy robot na świecie, który potrafi sprawnie odczytywać ludzkie emocje i reagować na nie. Zaprezentowany po raz pierwszy podczas konferencji w 2014 z roku na rok podbija serca wszystkich, którzy mieli z nim styczność.
Celem istnienia Peppera jest uczęśliwianie ludzi, wzbogacanie ich życia oraz relacji w środowisku pracy. Robot obecnie wykorzystywany jest w szeregu biur, między innymi w Wielkiej Brytanii, gdzie odpowiada za obsługę gości (rozpoznająć ich twarze, wysyłając powiadomienia o planach dnia czy też aranżując przygotowanie drinków).
Pepper w 2017 otwierał również targi w Hannowerze, ponownie podbijając serca gości. W tym roku pojawi się również na sesji otwarcia II Forum Inteligentnego Rozwoju, gdzie planuje podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą na temat projektu POLSKA 3.0.
Chętnie też odpowie na wszelkie pytania z sali! Zapraszamy do dyskusji.
Poseł Parlamentu Europejskiego
Prof. Jerzy Buzek – Premier RP w latach 1997-2001. Pierwszy przewodniczący Parlamentu Europejskiego z Europy Środkowo-Wschodniej. W Parlamencie nieprzerwanie od 2004 roku. Obecnie przewodniczy pracom Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Odpowiedzialny z ramienia Parlamentu za rozporządzenie o bezpieczeństwie dostaw gazu do Europy. Uznany przez ekspertów VoteWatch Europe za najbardziej wpływowego europosła ds. energetyki. Odznaczony Orderem Orła Białego za wkład w demokratyczną transformację Polski, osiągnięcia naukowe i dokonania polityczne w Polsce i na arenie międzynarodowej.
Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (UPWr)
Prof. dr hab. Tadeusz Trziszka jest naukowcem (autorem ponad 400 publikacji i ponad 50 patentów) z dużym biznesowym doświadczeniem. Aktywnie uczestniczy w pracach technologicznych i wdrożeniowych Wrocławskiego Parku Technologicznego, jest inicjatorem i przewodniczącym NUTRIBIOMED – jednego z pierwszych w Polsce klastrów produktowych, skutecznie realizującego programy produkcji i wdrażania suplementów diety, kierował jednym z większych projektów badawczo-wdrożeniowych OVOCURA, wprowadził UPWr do międzynarodowego konsorcjum zrzeszającego największych producentów branży rolno-spożywczej i znaczące europejskie uczelnie, ubiegającego się o funkcję ośrodka wiodącego w Europie w poszukiwaniu żywności dla przyszłości w ramach (KIC Food4future). Aktualnie jako przedstawiciel UPWr zajmuje czołowe miejsce w europejskim konsorcjum FoodNexus. Jest pomysłodawcą i inicjatorem regionalnego programu: ”Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”.
Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wiceprezes Stowarzyszenia NEREUS
Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza (tytuł inżyniera, specjalność - konstrukcje lotnicze).
W latach 1979-1992 pracował w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu jako specjalista konstruktor. W latach 1992 – 1998 był prezesem zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA w Mielcu. W 1997 r. założył Stowarzyszenie Inkubator Przedsiębiorczości IN-MARR w Mielcu.
W latach 1998-2005 był radnym Województwa Podkarpackiego oraz członkiem zarządu (1998-2002) i wicemarszałkiem (2001-2002). Zajmował się m.in. programowaniem i wdrażaniem programów pomocowych Unii Europejskiej, Programem Aktywizacji Obszarów Wiejskich Banku Światowego, planowaniem przestrzennym i rozwojem regionalnym. W latach 2000-2003 był członkiem oraz wiceprzewodniczącym komitetów sterujących i monitorujących programów pomocowych, takich jak: Phare '99, Phare Spójność Społeczno-Gospodarcza, Phare Odbudowa, Sapard oraz Program Aktywizacji Obszarów Wiejskich Banku Światowego. Z kolei w latach 2001-2003 zasiadał w Radzie Nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu SA, a w okresie od 2002 do 2005 roku był pełnomocnikiem zrządu Agencji Rozwoju Regionalnego MARR SA oraz od 2004 do 2005 r. członkiem Regionalnego Komitetu Sterującego Programu Rozwoju Regionalnego.
W 2005 roku wybrano go senatorem RP. Mandat senatorski pełnił aż do maja 2013 roku. W tym czasie w latach 2005-2007 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, a w Senacie był m.in przewodniczącym Komisji Obrony Narodowej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej;
W 2015 roku został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Władysław Ortyl od 1980 r. jest członkiem NSZZ "Solidarność" (był m.in. członkiem Zarządu Regionu Rzeszowskiego, przew. Komisji Zakładowej w WSK i OBR- PZL Mielec, wiceprzew. Sekcji Krajowej Przemysłu Lotniczego). Jest również członkiem Akcji Katolickiej i stowarzyszenia Genius Loci.
27 maja 2013 roku Sejmik Województwa Marszałkowskiego powierzył mu funkcję marszałka IV kadencji. 28 listopada 2014 r. został wybrany na Marszałka Województwa Podkarpackiego V kadencji.
Od 2015 roku jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie, a od 2016 roku członkiem Komitetu Regionów Unii Europejskiej.
Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska
Profesor Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk humanistycznych, Doctor Honoris Causa of Academy of State Penitentiary Service in Ukraine, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych.
Rozwija działalność naukową w kraju i zagranicą.
Pozyskuje i kieruje projektami z EFS, NCBR i NAWA, m.in.:
Za swoja działalność naukową i organizacyjną otrzymała liczne nagrody:
Oprócz funkcji uczelnianych udziela się także jako:
Zainteresowania naukowe:
zrównoważony rozwój, etyka normatywna i etyka stosowana, sztuczna inteligencja, technologie kognitywne, Technology Assessment, Przemysł 4.0 i społeczeństwo 4.0, filozofia techniki, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie środowiskiem
PONAR Wadowice S.A.
Dr inż. Piotr Rosikowski jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie w 2012 roku uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn, specjalność napęd i sterowanie hydrauliczne. Jest autorem lub współautorem kilku artykułów i referatów naukowych oraz patentów. Od początku swojej pracy zawodowej związany jest z przemysłem maszynowym, odpowiada za realizowanie prac badawczo-rozwojowych w zakresie napędów i sterowań hydraulicznych. Obszar jego zainteresowań naukowych obejmuje: projektowanie, eksploatację oraz badania układów hydraulicznych maszyn i urządzeń mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn górniczych. W PONAR Wadowice S.A. pełni funkcję Dyrektora Centrum Badawczo-Rozwojowego odpowiedzialnego za realizację prac B+R dla wszystkich spółek Grupy PONAR. Od 2016 roku pełni funkcję eksperta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w obszarze kryteriów naukowo-technologicznych oraz gospodarczo-biznesowych.
Wójt Gminy Moszczenica
Marceli Piekarek Wójt Gminy Moszczenica. Od 1990 roku Radny Rady Gminy Moszczenica. W latach 1998- 2010 Przewodniczący Rady Gminy Moszczenica.
Od 2010 roku Wójt Gminy Moszczenica
Poseł VIII kadencji Sejmu RP
Mieczysław Kasprzak – Poseł na Sejm RP z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego (II, IV, V, VI, VII i VIII kadencji) oraz Prezes podkarpackich struktur PSL. W 2011 roku został powołany na stanowisko Wiceministra Gospodarki. Funkcję tę sprawował do 2013 r. Od początku swojej politycznej działalności jest zaangażowany w sprawy społeczne, gospodarcze oraz kwestie odnawialnych źródeł energii.
Prezes zarządu, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Lazurowa"
Zbigniew Gaca-Richter, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej “Lazurowa” w Warszawie
Wykształcenie wyższe techniczno-ekonomiczne w specjalności – ekonomika organizacja budownictwa i inwestycji. Posiadam uprawnienia budowlane i licencję zawodową zarządcy nieruchomości . Przez ponad 15 lat pracowałem w MON (żołnierz zawodowy) i zajmowałem się technicznym utrzymaniem budynków i infrastruktury na lotniskach wojskowych, jak też prowadzeniem gospodarki mieszkaniowej na terenie garnizonów. Dodatkowo przez prawie 5 lat byłem odpowiedzialny za organizację i wykonawstwo remontów i inwestycji na terenie podległym zarządowi infrastruktury. Przez ostatnie 20 lat pracowałem w spółdzielniach mieszkaniowych na stanowiskach zastępcy ds. techniczno-eksploatacyjnych, w tym w SM Lazurowa prawie 10 lat. Prezesem Zarządu jestem od 7 lat. Zajmuję się szeroko pojętym zarzadzaniem majątkiem Spółdzielni, eksploatacją zasobów mieszkaniowych oraz organizacją i prowadzeniem inwestycji mieszkaniowych (razem w ciągu ostatnich 4 lat – 350 mieszkań i ponad 2 tys. m2 lokali użytkowych). Obecnie realizowana inwestycja Lazurowe Ogrody, w trakcie przygotowania Lazurowa Przystań, garaż wielopoziomowy i budynek usługowy z lokalami na wynajem.
Politechnika Śląska
Profesor nauk humanistycznych, fizyk i filozof. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Śląskiego, Dyrektor Instytutu Filozofii, Kierownik Zakładu Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki. Członkostwo w organizacjach zawodowych i organizacjach społecznych:
1. Członek rady wydawniczej serii „Technikphilosophie”, LIT Verlag Münster, Niemcy
2. Członek rady wydawniczej serii „Cultural diversity and new media”. Trafo Verlag Berlin
3. Członek rady wydawniczej czasopisma „GAIA” , Zürich
4. Członek Komisji Bioetycznej przy Śląskiej Izbie Lekarskiej w Katowicach
5. Członek „Polsko-niemieckiej grupy naukowców na rzecz zrównoważonego rozwoju“ (Niemcy-Heidelberg)
6. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii
Główne kierunki zainteresowań naukowo-badawczych: etyki stosowane i zawodowe, problematyka ryzyka i bezpieczeństwa, problemy społeczeństwa informacyjnego, problematyka zrównoważonego rozwoju, antropologia filozoficzna, filozofia nauki i techniki
Wybrane publikacje:
1. A.Kiepas: Der Mensch. Das vergessene Paradigma der Technikphilosophie? Münster 2010.
2. G.Banse, R.Janikowski, A.Kiepas (Hg.)Nachhaltige Entwicklung – transnational. Sichten und Erfahrungen aus Mitteleuropa. Sigma Verlag . Berlin 2011
3. The Medialisation of Communicative Rationality in the Culture of “Virtual Reality” w: “International Journal of Pedagogy , Innovations and New Technologies” Warszawa 2014
4. Gesellschaftliche Verantwortung als Grundlage des nachhaltigen Unternehmens
5. Humanities and Social Sciences (HSS), Vol. XIX, 21 (3/2014), July-September 2014
Honorowy Przewodniczący KRASP, Wiceprzewodniczący KRASP
Urodzony w 1951 r. w Olkuszu, absolwent filologii romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 1974 r. związany z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.
Specjalizacja naukowa:
językoznawstwo ogólne i językoznawstwo romańskie, a w szczególności: gramatyka semantyczna, logiczne podstawy językoznawstwa, językoznawstwo kognitywne, kognitywna leksykografia komputacyjna oraz
językoznawstwo stosowane, w szczególności: językoznawstwo komputerowe, tłumaczenie automatyczne, elektroniczne bazy danych słownictwa specjalistycznego, automatyczne indeksowanie i streszczanie tekstów.
Jest autorem 3 monografii, ponad 70 artykułów naukowych, współredaktorem 3 prac zbiorowych, redaktorem naukowym międzynarodowego czasopisma językoznawstwa ogólnego i romańskiego „Neophilologica” (20 tomów).
Do najważniejszych osiągnięć naukowych należą:
– konstrukcja w postaci rachunku logicznego teorii semantycznej spełniającej kryteria metodologii hipotetyczno-dedukcyjnej typu K. Poppera (cf. Théorie sémantique et „si…alors”. Aspects sémantico-logiques de la proposition conditionnelle, Katowice: Wyd. Uniwersytetu Śląskiego, 1989, 185 s., grant Tempus_ Phare),
– opis kognitywny, w postaci „mapy kognitywnej”, realizujący oryginalną koncepcję podejścia kognitywnego, systemu konstrukcji języka francuskiego, związanych z wyrażaniem warunkowości i implikacji (cf. Système de „si” en français moderne. Esquisse d’une approche cognitive, Katowice: Wyd. Uniwersytetu Śląskiego, 2000, 400 s.),
– rozwijanie teorii opisu języka zorientowanego obiektowo, integrującego językowe hierarchie semantyczne i koncepcje kadrów i skryptów do wykorzystania m.in. w realizacji tłumaczenia automatycznego i automatycznego streszczania dokumentów (cf. Bases de données lexicales électroniques – une approche orientée objets. Partie I: Questions de modularité, „Neophilologica”, XV, 2000; Bases de données lexicales électroniques – une approche orientée objets. Partie II: Questions de description, „Neophilologica”, XV, 2000; Désambiguïsation des sens des mots et représentation lexicale du monde, „Neophilologica”, XVII, 2005, granty V PR Matchpad, granty Agence Nationale pour la Recherche (Narodowej Agencji ds. Badań Naukowych, Francja) i programu współpracy bilateralnej Polska–Francja – Polonium).
Odbył kilkanaście staży naukowych na uniwersytetach francuskich (Université Paris Sorbonne, Université Paris VII, Université Paris XIII), był profesorem wizytującym na Université Paris XIII.
Jest członkiem 5 towarzystw językoznawczych w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych. Uczestniczył w 9 międzynarodowych grantach badawczych oraz 2 międzynarodowych grupach badawczych.
Wypromował 19 doktorów.
Pełnił liczne funkcje administracyjne, w tym m. in.:
– 1996– 2002 dziekana Wydziału Filologicznego UŚ
– 2002–2004 członka Zarządu Association France–Pologne pour l’Europe
– 2002 – 2008 prorektora UŚ ds. nauki i informatyzacji
– 2008 – 2016 rektora Uniwersytetu Śląskiego,
– 2008 – 2012 przewodniczącego Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich,
– 2012–2016 przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)
2012 – 2016 przewodniczącego Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich (RKRUA).
Aktualnie, Honorowy Przewodniczący KRASP, przewodniczący Komitetu Dobrych Praktyk KRASP, a w 2015 r. wybrany został na 4 letnią kadencję do Zarządu European University Association (EUA).
Uhonorowany licznymi nagrodami i odznaczeniami, m.in.:
francuskimi Palmes Académiques (2006), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011), Kryształowym Laurem Umiejętności i Kompetencji (2012), francuskim Orderem Legii Honorowej (2014), doktor honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (2014), belgijskim Orderem Leopolda (2016), etc.
Członek licznych organizacji, m. in.:
Przewodniczący Rady Konsultacyjnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach organu konsultacyjnego Marszałka Województwa Śląskiego (od 2014), Przewodniczący Klubu Nowej Gospodarki ze strony Województwa Śląskiego (od 2014), członek komitetu monitorującego EU – Latin America and Caribbean Region Higher Education Area (EU-CELAC) (od 2012), Prezes Stowarzyszenia Biznes – Nauka – Samorząd Pro Silesia (od 2017).
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Katedra Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – profesor zw., kierownik; Instytut Genetyki Człowieka PAN, z-ca dyrektora ds. naukowych. Profil badań – biotechnologia i diagnostyka molekularna. Urodził się 21.01.1950 r. w Poznaniu. Studia ukończył w r. 1973 na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UAM w Poznaniu. Uzyskał stopień dr nauk medycznych w r. 1976, stopień dr hab. n. medycznych w zakresie biologii medycznej w r. 1982, tytuł prof. n. med. w r. 1990.
Najważniejsze osiągnięcia naukowe:
1) scharakteryzowanie antygenów powierzchniowych TL myszy;
2) wdrożenie badań DNA do diagnostyki chorób;
3) wprowadzenie w kraju genetycznej identyfikacji indywidualnej opartej o analizę DNA;
4) wykonanie i rozpropagowanie w kraju amplifikacji DNA in vitro (PCR);
5) uzyskanie transgenicznych zwierząt dla potrzeb biomedycznych.
Upowszechnianie wyników badań: Jest autorem/współautorem ogółem 400 publikacji, w tym: 16 monografii, 291 oryginalnych artykułów naukowych, 109 artykułów przeglądowych, 312 wpisów do GenBank. Łączny IF 324,998, współczynnik Hirscha 17, liczba cytowań 934.
Opublikował 185 prac w czasopismach zagranicznych (N. Engl. J. Med., Mol. Plant Microbe In., Biomed Mater., Biol. Reprod., Pharm Res.) oraz 106 prac w czasopismach krajowych (Med. Weter., J. Anim. Sci., J. Appl. Genet., Biotechnologia, Endokrynol. Pol.). Współautor 14 zgłoszeń patentowych i 1 wdrożonej technologii.
Działalność dydaktyczna: Promotor 28 przewodów doktorskich, 104 prac magisterskich. Recenzował 66 prac doktorskich, 28 rozpraw hab., 25 wniosków do tytułu profesora.
Aktywność na forum międzynarodowym – stypendysta Fundacji Humboldta. Brał udział z referatem zamawianym w 13 konferencjach zagranicznych (Boston 1997, Gifu 1999, Monachium 2004, Berlin 2005, Houston 2006, Cz. Budziejowice 2008, Pekin 2010, Genewa 2013-2016, Moskwa 2014). Wyjeżdżał 11 razy jako visiting professor (Max-Delbrück Center for Molecular Medicine, Berlin; PienGen Biomedical Corporation, Knoxville; Harvard Medical School, Boston; University of Goettingen; University of Illinois; University of Chicago, Bundeswehr Institute of Microbiology). Wielokrotnie przedstawiał stanowisko Biosecurity Working Group of IAP w siedzibie ONZ w Genewie. Członek Management Committee COST Action BM1308 Sharing advances on large animal models (SALAAM) 2014. Przedstawiciel Polski w ONZ w Genewie w sprawach Biological Weapon Convention.
Aktywność konferencyjna w kraju: Brał czynny udział w 36 konferencjach międzynarodowych organizowanych w kraju oraz 344 konferencjach krajowych (od 1997 r.).
Przebieg pracy zawodowej i ważniejsze funkcje: Pracę rozpoczął w 1974 r., od 1986 r. z-ca dyr. ds. naukowych w Inst. Genetyki Człowieka PAN, od 1997 r. kierownik Kat. Bioch. i Biotechnol. Od 1992 r. członek Kom. Genet. Człow. i Patol. Molek. PAN (przewodniczący od 2007 r.), od 2012 r. Kom. Biotechnol., od 1974 r. Pol. Tow. Biochem. i Pol. Tow. Genet., od 1993 r. czł. założyciel Pol. Tow. Genet. Człow. Członek Rad Naukowych: Inst. Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN (przewodniczący od 2015 r.), Inst. Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich (przewodniczący od 2009 r.), Inst. Genetyki Człowieka PAN oraz Rady Wydz. Rol. i Bioinż. UP w Poznaniu. Od 2013 członek Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Był członkiem komitetu redakcyjnego J. Appl. Genet., jest członkiem komitetu redakcyjnego Annals of Animal Science i Herba Polonica.
Odznaczenia, nagrody, wyróżnienia: Nagrody Sekretarza Naukowego PAN (1976 i 1977), Nagrody im. J. Śniadeckiego (1988 i 2000), Nagrody Wydziału VI PAN (1979 i 1982), Nagroda Pol. Tow. Biochem. (1975), Nagroda Naukowa M. Poznania (1999), Medal im. J. Śniadeckiego (2002), Medal KEN (2003), Nagroda Iº MNiSzW za dorobek naukowy w zakresie biochemii i biotechnologii (2009), Nagroda Marszałka Woj. Wlkp. „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” (2012), Medal Zasłużony dla UPP (2012), Złoty Medal za Długoletnią Służbę (2013), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2014), Honorowa Odznaka Zasłużony dla Rolnictwa.
Wykaz najważniejszych publikacji:
1. Krela-Kaźmierczak, I., Kaczmarek-Ryś, M., Szymczak, A., Michalak, M., Skrzypczak-Zielińska, M., Drwęska-Matelska, N., Marcinkowska, M., Eder, P., Łykowska-Szuber, L., Wysocka, E., Linke, K., Słomski, R. (2016). Bone metabolism and the c.-223C > T polymorphism in the 5’UTR region of the osteoprotegerin gene in patients with inflammatory bowel disease. Calcif Tissue Int., 99, 616-624.
2. Mikstacki, A., Skrzypczak-Zielinska, M., Zakerska-Banaszak, O., Tamowicz, B., Skibinska, M., Molinska-Glura, M., Szalata, M., Slomski, R. (2016). Impact of CYP2E1, GSTA1 and GSTP1 gene variants on serum alpha glutathione S-transferase level in patients undergoing anaesthesia. BMC Med Genet., 17,1-7.
3. Grześkowiak, B.F., Hryhorowicz, M., Tuśnio, K., Grzeszkowiak, M., Załęski, K., Lipiński, D., Zeyland, J., Mykhaylyk, O., Słomski, R., Jurga, S., Woźniak, A. (2016) Generation of transgenic porcine fibroblast cell lines using nanomagnetic gene delivery vectors. Mol Biotechnol., 58, 351-361.
4. Horst-Sikorska, W., Kalak, R., Wawrzyniak, A., Marcinkowska, M., Celczynska-Bajew, L., Slomski, R. (2007). Association analysis of the polymorphisms of the VDR gene with bone mineral density and the occurrence of fractures. J. Bone Miner. Metab., 25, 310-319.
5. Nuc, K., Nuc, P., Slomski, R. (2001). Yellow lupine cyclophilin transcripts are highly accumulated in nodule meristem zone. Mol. Plant Microbe In., 14, 1376-1383.
6. Kwiatkowska, J., Wigowska-Sowinska, J., Napierala, D., Slomski, R., Kwiatkowski, D. J. (1999). Mosaicism as a potential cause of molecular nondiagnosis: report of a tuberous sclerosis mosaic. N. Engl. J. Med., 340, 703-707.
7. Bohm, I., Krawczak, M., Nurnberg, P., Hampe, J., Hundrieser, J., Poche, H., Peters, Ch., Slomski, R., Kwiatkowska, J., Nagy, M., Popperl, A., Epplen, J. T., Schmidtke, J. (1993). Paternity testing with oligonucleotide probe (CAC)5/(GTG)5 a multi-center study. Forensic Sci. Int., 59, 101-107.
8. Berg, L-P., Grundy, C.B., Thomas, F., Millar, D.S., Green, P.J., Slomski, R., Reiss, J., Kakkar, V.V., Cooper, D.N. (1992). De novo splice site mutation in the antithrombin-III (AT3) gene causing recurrent venous thrombosis: Demonstration of exon skipping by ectopic transcript analysis. Genomics, 13, 1359-1361.
9. Reiss, J., Cooper, D.N., Bal, J., Slomski, R., Cutting, G.R., Krawczak, M. (1991). Discrimination between recurrent mutation and identity by descent: Application to point mutations in exon 11 of the CFTR gene. Hum. Genet., 87, 457-461.
10. Slomski, R., Schloesser, M., Chlebowska, H., Reiss, J., Engel, W. (1991). Detection of human spermatid-specific transcripts in peripheral blood lymphocytes of males and females. Hum. Genet., 87, 307-310.
11. Slomski, R., Hagen, K., Kim, Y-S., Cohen, E.P. (1987). Immunity to murine leukemia induced in susceptible mice by transfected mouse fibroblasts. Leukemia, 1, 213-219.
12. Slomski, R., Martens, C. L., Cohen, E. P. (1983). Estimation of the number of genes specifying the heavy chain of mouse thymus leukemia antigens. Cancer Res., 43, 3358-3361.
13. Jaruzelska, J., Stolzmann, W.M., Wiktorowicz, K., Slomski, R. (1981). Small nuclear RNAs synthesis in PHA-stimulated and non-stimulated human peripheral blood lymphocytes. Mol. Cell. Biochem., 35, 183-189.
14. Slomski, R., Cohen, E.P. (1980). Isolation and cell-free translation of mRNA specifying thymus-leukemia antigens. Biochemistry, 19, 5659-5664.
Prezes, Fibar Group Intellectual Property , Assets Sp. z o.o
Joanna Ossowska-Rodziewicz od 2011 r. jest współwłaścicielką FIBARO. Od kwietnia 2017 r. została prezesem osobnej spółki zajmującej się zarządzaniem własnością intelektualną (IP) oraz marketingiem i PR. Wcześniej była odpowiedzialna także za Business Development, IT, Wsparcie Techniczne, HR oraz pracę zespołów wdrażających Zintegrowane Systemy Zarządzania, m.in. ISO 9001.
Joanna posiada rozległą, pozyskaną w praktyce, wiedzę dotyczącą międzynarodowego zarządzania IP, w tym na kluczowych dla gospodarki obszarach, takich jak Unia Europejska, USA czy Chiny. To właśnie ona zajmowała się pozyskiwaniem należących do spółki patentów oraz zastrzeganiem znaków towarowych i handlowych.
Joanna Ossowska-Rodziewicz jest absolwentką Politechniki Poznańskiej, gdzie uzyskała tytuł inżyniera magistra na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania. Ukończyła również studia licencjackie na kierunku Finanse Międzynarodowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, studia podyplomowe na kierunku Pozyskiwanie Funduszy UE oraz Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z wyróżnieniem ukończyła studia Executive MBA na Aalto Business School Helsinki i WSB w Poznaniu.
Joanna Ossowska-Rodziewicz to ekspert w takich dziedzinach jak IoT (Internet of Things), IP (własność intelektualna), Business Development oraz startupy.
Prywatnie pasjonuje się bieganiem oraz innowacjami technologicznymi.
Senator RP, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Prof. dr hab. Aleksander Bobko urodził się 23 marca 1960 r., w Przemyślu, jednak prawie całe swoje życie spędził w Rzeszowie, w którym ukończył Szkołę Podstawową nr 15 i III Liceum Ogólnokształcące. Po ukończonych studiach prof. Bobko wrócił do Rzeszowa, gdzie razem z żoną wychowali dwójkę dzieci Paulinę i Bartosza. Prof. A. Bobko jest dumnym dziadkiem trojga wnucząt.
W 1984 r., prof. Aleksander Bobko ukończył informatykę w Akademii Górniczo-Hutniczej, a także filozofię – w 1985 r. na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (dawniej: Papieska Akademia Teologiczna), a w 1987 r. na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prof. A. Bobko w latach 1985- 97 był asystentem ks. prof. Józefa Tischnera w Papieskiej Akademii Teologicznej, i pracował także w Akademii Górniczo Hutniczej. W latach 1987-89 prof. Aleksander Bobko, studiował na Uniwersytecie we Fryburgu Badeńskim, a następnie odbył staże naukowe w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w latach (1994, 1995 i 1997 r.).
Od 1989 r., prof. A. Bobko pracuje jako nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim (wcześniej WSP) i Uniwersytecie Papieskim JPII w Krakowie, z którym w roku 2015, ze względu na objęcie funkcji sekretarza stanu w MNiSW, zawiesił współpracę. W 1991 r., prof. Aleksander Bobko uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii, a w 1996 r., stopień doktora habilitowanego. W 2009 r., prof. Bobko otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych. Prof. Bobko specjalizuje się w klasycznej filozofii niemieckiej i współczesnej problematyce moralnej i polityczno-społecznej. Jest autorem ponad 50 publikacji, w tym 6 książek po polsku, niemiecku i angielsku. Prof. A. Bobko jest tłumaczem dzieł Immanuela Kanta i znawcą filozofii Józefa Tischnera. Był zapraszany na wykłady do wielu krajów europejskich, a także do USA, Brazylii, Chin, Korei Południowej.
Prof. Aleksander Bobko w Uniwersytecie Rzeszowskim pełnił funkcję prodziekana (2002-2005) i dziekana (2005-2008) Wydziału Socjologiczno-Historycznego, a w latach 2008-2012 był prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą. W 2012 r., prof. Bobko został wybrany na rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Funkcję tę pełnił do grudnia 2015 r., kiedy otrzymał nominację na sekretarza stanu w MNiSW.
W czasie kiedy rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego był prof. A. Bobko udało się znacząco wzbogacić materialną bazę uczelni; rozbudowano i wyposażono trzy kampusy uczelniane, powstały nowe kierunki studiów, w tym długo wyczekiwany kierunek lekarski. W tym okresie doktorem honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego został abp. Ignacy Tokarczuk, wręczono Wielki Medal UR osobom zasłużony dla Rzeszowa m.in. Antoniemu Kopaczewskiemu i ks. Józefowi Sondejowi. Prof. Aleksander Bobko jako rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego bardzo mocno wspierał działania i inicjatywy studenckie.
Prof. Aleksander Bobko jest członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Towarzystwa im. Görresa (Görres Gesselschaft), a także zastępcą przewodniczącej Kuratorium Polsko – Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki. W latach 2006-2007 prof. Bobko pracował w Zespole ds. Aksjologicznych Podstaw Konstytucji, powołanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego.
W latach 1998-2002, prof. Bobko był radnym miasta Rzeszowa oraz członkiem Zarządu Miasta.
W wolnych chwilach prof. Bobko uprawia sport w szczególności piłkę nożną, pływanie, jazdę na nartach, a także gra w brydża sportowego, w którym razem z żoną wielokrotnie zdobywali turniejowe laury. Ponadto prof. Bobko amatorsko gra na gitarze i pianinie
Kancelaria Baker McKenzie
Marcin Fijałkowski jest partnerem w warszawskim biurze kancelarii Baker McKenzie. Specjalizuje się w sprawach związanych z prawem własności przemysłowej, prawem autorskim, prawem reklamy i nieuczciwą konkurencją, a także reprezentuje klientów przed sądami cywilnymi, Urzędem Patentowym RP, Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego oraz polskimi i międzynarodowymi sądami arbitrażowymi ds. domen internetowych. Jest rekomendowanym prawnikiem w dziedzinie własności intelektualnej według wiodących międzynarodowych rankingów prawnych: Chambers Europe, Legal 500, World Trademark Review oraz Managing IP. W 2017 roku został laureatem nagrody Client Choice w dziedzinie prawa własności intelektualnej – znaki towarowe, oraz został wyróżniony tytułem Star Lawyers przez firmę badawczą Acritas. Marcin Fijałkowski jest ekspertem EUIPO w ramach EU Observatory.
Poseł na Sejm VII i VIII kadencji
Bogdan Józef Rzońca (ur. 1 lutego 1961 w Zarzeczu) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, marszałek województwa podkarpackiego I kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Od 16.11.2015 r. Przewodniczący Komisji Infrastruktury.
Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. W 2011 na Uniwersytecie Jagiellońskim uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na podstawie pracy pt. Projakościowa restrukturyzacja zarządzania urzędem marszałkowskim. Pracował jako nauczyciel, był także dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jaśle.
W latach 1997–1998 pełnił funkcję wojewody krośnieńskiego.
W latach 1998–2002 sprawował (z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność) mandat radnego sejmiku podkarpackiego, będąc jednocześnie marszałkiem województwa I kadencji.
W wyborach samorządowych w 2006 ponownie został wybrany do sejmiku z listy Prawa i Sprawiedliwości. W nowo powołanym zarządzie objął stanowisko wicemarszałka. W wyborach w 2010 uzyskał reelekcję do sejmiku. W wyborach do Sejmu RP VII kadencji w 2011 kandydował w okręgu wyborczym nr 22 (Krosno) z listy PiS. Zdobył mandat poselski, otrzymując 15 623 głosy. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 28 356 głosów).
Przewodniczący, Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
Andrzej Maciejewski – ur. 28 października 1969 roku w Bartoszycach, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Do 2014 r. był członkiem Kongresu Nowej Prawicy. Od 2004 roku ekspert ds. międzynarodowych Instytutu Sobieskiego. W latach 1990 – 1994 był radnym miasta Bartoszyce, od 1992 r. był przewodniczącym rady. 2001-2002 pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. współpracy z Obwodem Kaliningradzkim.
Berliner Zentrum Technik & Kultur
Banse, Gerhard, Professor Dr. sc. phil. Professor e.h.
Born in 1946 in Berlin, Germany; up to July 2011 senior scientist at Institute for Technology Assessment and Systems Analysis at Karlsruhe Institute of Technology, Germany (former Research Centre Karlsruhe); studied chemistry, biology, and pedagogic at High School of Pedagogic Potsdam, Germany, and philosophy at Humboldt University Berlin, Germany; 1969 diploma; 1974 dissertation and 1981 habilitation on philosophical problems of technology; 1974 – 1990 scientist and senior scientist at institute of philosophy of Academy of Sciences of GDR in the field of philosophy and history of technology; 1988 professor for philosophy; 1993 – 1999 senior scientist at department of philosophy of technology at Technical University Cottbus, Germany (in the field of philosophy of technology and general technology, lectures in the domains history and philosophy of technology, general risk research, technological change, theory of technical sciences and technology assessment, especially information and communication technologies, information technology security), at European Academy Bad Neuenahr-Ahrweiler, Germany, in the field of technology assessment in Middle and Eastern European Countries, and as senior scientist at institute for philosophy at University Potsdam; from May 2004 to February 2007 delegated as senior scientist at Fraunhofer application centre of logistic system planning and information systems (FhG-ALI), Cottbus. Senior scientist at Karlsruhe Institute of Technology (since 2011) and at EA European Academy of Technology and Innovation Assessment Bad Neuenahr-Ahrweiler (since 2015). Guest professor at faculty of humanities at Matej Bel-University Banská Bystrica (Slovak Republic), professor of general technology at Technical University of Brandenburg Cottbus, lecturer at Potsdam University, Bochum University at Applied Sciences (Germany), Silesian University Katowice (Poland) and Technical University Rzeszów (Poland). Member (since 2000), vice president (2009 – 2012) and (since 2012) president of Leibniz-Sozietät of Sciences and Humanities Berlin (Germany); 2012 professor e.h. at Silesian University Katowice; co-editor of book series “e-Culture / Network Cultural Diversity and New Media” (Berlin, Germany) and “Karlsruher Beiträge Technik und Kultur” (Karlsruhe, Germany); member of the scientific boards of the journals “Problems of Ecology” (Katowice, Poland), “Theory of Sciences. Journal for Theory of Sciences, Technology and Communication” (Praha, Czech Republic), “LIFIS ONLINE” (Berlin, Germany) and “Wissenschaftliche Hefte der Technischen Hochschule Rzeszów. Verwaltung und Marketing” (Rzeszów, Poland).
Postal address: Berlin Centre Technology & Culture, Theodorstraße 13, 12623 Berlin, Germany; gerhard.banse@t-online.de
Main research topics: philosophy of technology (theory of technology, interdisciplinary risk research), general technology and Technology Assessment (esp. in the field of ICTs), initiation/consolidation of cooperation with Eastern European countries in the fields Philosophy of Technology, Technology Assessment, Sustainable Development and Information Society.
(Co-)Author or (co-)editor of more than 400 publications in books and journals.
Asseco DS
Doktor nauk technicznych w dziedzinie informatyki. Aktualnie Kierownik Produktu w Pionie Infrastruktury Asseco Data Systems SA., gdzie jest odpowiedzialny za projekty w zakresie architektury bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, wdrożenia i audyty systemów ISMS, SIEM, urządzeń HSM, zarządzania ryzykiem i ciągłością działania oraz związane z nimi aspekty prawne i normalizacyjne. Od 1994 roku działa w Komitecie Technicznym 182 „Ochrona informacji w systemach teleinformatycznych” przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Współautor wielu polskich norm w dziedzinie technik zabezpieczeń. Wykładowca Politechniki Warszawskiej. Członek ISACA Warsaw Chapter. Posiada certyfikaty CISA, CRISC, CEH, audytora wiodącego ISO 27001, audytora wiodącego ISO 22301 oraz audytora wewnętrznego ISO 20000.
Zastępca dyrektora, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
Specjalizacja: właściwości izolacyjne barier geologicznych, parametry ściśliwości i konsolidacji, dokumentowanie geologiczno-inżynierskie
Uprawnienia: geologiczne kategorii VI, w zakresie określania warunków geologiczno-inżynierskich bez ograniczeń
Stopnie, tytuły naukowe
Absolwentka Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego o specjalności ochrona środowiska. W 2005 r. w Instytucie Techniki Budowlanej obroniła pracę doktorską z budownictwa, pt. „Ocena właściwości przesłonowych iłów do budowy składowisk odpadów“, przygotowaną pod opieką naukową prof. dr. hab. inż. Lecha Wysokińskiego.
Przebieg pracy zawodowej
Pracę zawodową rozpoczęła w 1998 roku w Instytucie Techniki Budowlanej w Zakładzie Geotechniki i Fundamentowania. Pod roku 2003, przez 5 lat, pełniła funkcje kierownicze w Laboratorium Badań Podłoża w ITB, skąd w 2008 r. przeszła do Państwowego Instytutu Geologicznego, gdzie od stycznia 2013 r. pełniła funkcję kierownika Laboratorium Analiz Geologiczno-Inżynierskich, od lipca 2013 r. była kierownikiem Programu Geologia dla Zagospodarowania Przestrzennego i Budownictwa, a następnie kierownikiem Programu Bezpieczna Infrastruktura i Środowisko. Od 2016 roku Zastępca Dyrektora PIG-PIB, Dyrektora ds. państwowej służby geologicznej, a od połowy 2017 roku Zastępca Kierownika Programu Geozagrożenia i Geologia Inżynierska.
Pełnione funkcje
Doktor Edyta Majer pełni obecnie funkcję Członka Zarządu Polskiego Komitetu Geologii Inżynierskiej i Środowiska, działa w Komisji Dokumentacji Geologiczno-Inżynierskich przy Ministrze Środowiska. Jest członkiem Komisji Egzaminacyjnej przy Urzędzie Marszałkowskim, uznającej kwalifikacje geologiczne kategorii XI i XII oraz członkiem Polskiego Komitetu Normalizacji oraz Komisji Opracowań Geologicznych.
Publikacje
Jest autorką lub współautorką publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz monografii opracowanych m.in. na zamówienie Ministerstwa Środowiska. Jako praktyk, jest autorką i współautorką opracowań o charakterze doradczo-eksperckim z zakresu geologii inżynierskiej, geotechniki i geologii środowiskowej.
Koordynator, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Łódzkiej (1990) oraz Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego (1994).
Absolwent wielu szkoleń specjalistycznych, w tym organizowanych przez Japan International Cooperation Agency, Venice International University i Fundacji Nauki Polskiej.
W latach 1991-1998 pracował w Instytucie Techniki Cieplnej w Łodzi, przez ok. 5 lat kierował Laboratorium Pomiarowym oraz Zespołem Pomiarowo-Badawczym wykonującym liczne prace na rzecz przemysłu (w tym dla Elektrowni Bełchatów). Był także Członkiem Rady Naukowej ITC.
W latach 1998-2000 w Zakładzie Energetycznym Płock S.A. tworzył i kierował Działem Auditingu Energetycznego.
W latach 2001-2011 zajmował się problematyką energetyki oraz ograniczeniem emisji zanieczyszczeń w Ministerstwach Gospodarki oraz Środowiska.
Pracował jako ekspert w programach ramowych i Horizon 2020 oraz dla Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii w Budapeszcie oraz Wspólnoty Energetycznej w Wiedniu oraz DG TAIEX Komisji Europejskiej.
Jako ekspert zrealizował 2 projekty Europeaid związane z energetyką, ekonomią i środowiskiem na terenie byłej Jugosławii.
Od 2008 roku rozpoczął współpracę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, gdzie m.in. od 2011 r. koordynował program strategiczny Zaawansowane technologie pozyskiwania energii. Obecnie w Centrum koordynuje merytorycznie obszar ENERGII.
Sales Leader Services Poland and Baltics, IBM Polska
INS Puławy
Dr inż. Cezary Możeński w latach 2007-2017 pełnił funkcję dyrektora Instytutu Nowych Syntez Chemicznych.
Ukończył studia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.
Jest specjalistą w zakresie technologii produkcji amoniaku oraz technologii otrzymywania i oczyszczania gazów syntezowych. Ściśle współpracuje z zakładami chemicznymi w kraju i za granicą, zwłaszcza z zakładami przemysłu nawozowego. W wyniku tych prac powstało wiele oryginalnych rozwiązań technicznych i technologicznych na światowym poziomie. Zostało to potwierdzone szeregiem uzyskanych patentów i sprzedażą licencji w kraju i za granicą.
Jest Członkiem Komitetu Inżynierii Chemicznej i Procesowej PAN.
Smart Geomatic
dr Leszek Litwin, specjalizuje się w tematyce geoinformacji, GIS oraz zastosowań danych przestrzennych. Wykładowca przedmiotów geoinformacyjnych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na University of Prešov (Słowacja). Autor i współautor książek i artykułów o tematyce GIS i Infrastruktur Informacji Przestrzennej (IIP, EU INSPIRE). Właściciel firmy smart geomatic oraz prezes zarządu Make Map Sp. z o.o.
Fastlogic
Kamil GRABOWSKI, współzałożyciel oraz Prezes Zarządu FastLogic Sp. z o. o. – w roku 2010 na Politechnice Łódzkiej uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk technicznych w dziedzinie elektronika. W roku 2012 otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za najlepszą rozprawę doktorską w tej dziedzinie. Laureat wielu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą, m.in. medali na międzynarodowych wystawach wynalazków. Absolwent programu stażowo-szkoleniowego MNiSW TOP500 Innovators w ramach którego w 2012 roku odbył staż na Uniwersytecie Stanforda.
Temat prelekcji: Zaawansowane systemy elektroniczne dla zastosowań kosmicznych i nie tylko.
Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach
Od 1987 roku dyrektor i właściciel firmy WITBUD s.c., od 1995 r. prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, od 1997 członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, od 1998 wiceprezes zarządu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. W latach 2008-2012 Prezes Zarządu Grupy Zarządzającej HBS Sp. z o.o., w latach 2009-2012 Dyrektor Programowy KIGNET INNOWACJE – Izbowy System Wsparcia Innowacyjności Przedsiębiorstw w RIPH; od 2016 roku Dyrektor Programowy Klastra od konsumenta do prosumenta w RIPH; 1995 – 1996 przewodniczący Rady Śląskiej Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości w Gliwicach; 1995 – 1998 członek Rady Kontraktu dla Województwa Katowickiego wiceprzewodniczący komisji gospodarki; 1998 – 2001 wiceprzewodniczący Sejmiku Gospodarczego Województwa Śląskiego; 1999 -2008 przewodniczący rady nadzorczej Prefamet- Zremb S.A. w Gliwicach; 2000 – 2001 członek rady nadzorczej – AgroRynek S.A. w Gliwicach; 2000 -2005 Business Consultant Poland – Wesser International GmbH Oberaihchen – Niemcy; 2001- 2005 członek rady nadzorczej PTK i GK Sp. z o.o. w Zabrzu; 2001 – 2005 członek rady nadzorczej PTK i GK Przewozy Sp. z o.o. w Rudzie Śl.; 2001 – 2009 wiceprzewodniczący Stowarzyszenia „ Dom Europejski” w Gliwicach; 2001 – 2012 członek – Powiatowej Rady Zatrudnienia w Gliwicach; 2001 – 2003 doradca SIEMENS Sp. z o.o. Polska Warszawa; 2000 – 2002 wiceprezydent Unii Izb środkowoeuropejskich dorzecza Łaby i Odry w Berlinie – Niemcy; 2002 – 2004 prezydent Unii Izb środkowoeuropejskich dorzecza Łaby i Odry w Berlinie – Niemcy; 2003 – 2007 członek rady Gospodarki Wodnej Regionu Górnej Odry powołany przez Ministra Ochrony Środowiska; 2003 – 2007 członek rady Gospodarki Wodnej Regionu Małej Wisły powołany przez Ministra Ochrony Środowiska; 2005 – nadal członek Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie; 2008 – i nadal członek rady nadzorczej Fundacji LEM w Warszawie; 2009 – 2011 wiceprzewodniczący rady nadzorczej Odlewnia Staliwa Łabędy w Gliwicach; 2009 – nadal członek rady Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu; 2010 – nadal członek Honorowy Śląskiego Stowarzyszenia Menedżerów w Katowicach; 2010 – 2014 z-ca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Bank Spółdzielczy w Tychach; 2010 – nadal członek społecznej Rady Politechniki Śląskiej; 2014- do nadal członek Rady Konsultacyjnej Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach; od 2014 Członek Honorowy Stowarzyszenia „ Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju; 2017- członek Komitetu Inwestycyjnego projektu Inkubator Innowacyjności+ w Centrum Innowacji i Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi RP – przyznany przez Prezydenta RP (1999); Srebrną Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Śląskiego – przyznaną przez Wojewodę Śląskiego (1999); tytułem Lidera i Działacza Gospodarczego przyznanym przez Górnośląskie Towarzystwo Gospodarcze w Katowicach (1999); Honorową Złotą Odznaką Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie (2001); Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego przyznaną przez Sejmik woj. śląskiego (2005); Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez Prezydenta RP (2005); Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji przyznanym przez RIG w Katowicach (2007); Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa przyznanym przez MSWiA w Warszawie (2007); Specjalnym Diamentem przyznanym przez Business Centre Club Loża w Katowicach (2010); Patentem Srebrnych Skrzydeł przyznanym przez Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach ( 2010); Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju przyznanym przez Ministra Obrony Narodowej (2010); Złotą Odznaką im. Kazimierza Wielkiego przyznaną przez Konfederację Pracodawców Budownictwa i Nieruchomości w Warszawie (2010); Laureat Honorowej Statuetki Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach (2012); Autorytet Budownictwa i Gospodarki Śląskiej przyznany przez Śląską Izbę Budownictwa w Katowicach (2013); Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji przyznany przez RIG w Katowicach (2015). Szczególne wydarzenia: 1977 – przepłynięcie równika statkiem na Oceanie Atlantyckim oraz Chrzest Równikowy Morski; 2002 – wybór na funkcję Prezydenta Unii Izb środkowoeuropejskich dorzecza Łaby i Odry w Berlinie, Niemcy. Hobby: żeglarstwo, narty, relaks w górach.
Onwelo
Marcin Baranowski – mgr informatyki, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ekspert i analityk bezpieczeństwa IT, audytor i trener. Doświadczenie zdobywał między innymi w środowiskach finansowych i międzynarodowych korporacjach. Specjalizuje się w ochronie danych. Obecnie pracuje na stanowisku eksperta ds. bezpieczeństwa w Onwelo.
CEO eDokumenty sp. z o.o.
Programista, architekt i konsultant systemów informacyjnych dla biznesu. Wszechstronne wykształcenie i ponad 15 lat doświadczeń przy tworzeniu i wdrożeniach webowych systemów obiegu dokumentów, workflow i CRM. Prywatnie ojciec dwójki synów. Poza swoją pracą pasjonuje się architekturą, psychologią społeczną i bieganiem.
Burmistrz Miasta Turek
Absolwent historii Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu: Zarządzania administracją publiczną, Public Relations, Pozyskiwania Funduszy Unii Europejskiej i Zarządzania Oświatą.
W swojej karierze sprawował funkcje m.in. rzecznika prasowego w Starostwie Powiatowym w Turku, sekretarza w Starostwie Powiatowym w Turku, prezesa Fundacji Turkowskiej Unia Rozwoju. Odbył staż w Brukseli, gdzie pracował w Biurze Regionu Walencji.
W latach 2006-2014 radny Rady Miejskiej Turku, od 9 grudnia 2014 r. Burmistrz Miasta Turek.
A graduate of history at the University of Łódź. He completed post-graduate studies regarding: Management of public administration, Public Relations, Acquisition of European Union funds and Education Management.
In his career he held functions: spokesman in Poviat Sarosty in Turek, the secretary of Poviat Starosty in Turek, the president of The Foundation Turkowska Unia Rozwoju. He completed and internship in Brussels, where he worked in the Valencia Region Office.
In 2006-2014 council member of City Council of Turek, from 9th of December 2014 the Mayor of Turek
Instytut EMAG
Dr hab. inż., prof. nadzw. ITI EMAG, absolwent wydziałów górnictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Stopień naukowy doktora – w specjalności aerologia górnicza – uzyskał w 2001 r. na AGH, a doktora habilitowanego w 2011 r. na Politechnice Śląskiej.
W latach 1979-2004, pracując w kopalni węgla kamiennego, przeszedł wszystkie szczeble zawodowe osoby dozoru i kierownictwa ruchu zakładu górniczego. W tym czasie był też czynnym ratownikiem górniczym oraz kierownikiem akcji ratowniczej – uczestniczył w 72 takich akcjach.
Od 2004 r. pracuje w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach – m.in. jako adiunkt, profesor nadzwyczajny – pełniąc m.in. funkcje sekretarza naukowego, pełnomocnika ds. naukowych, zastępcy dyrektora ds. naukowych, a od 2015 r. – funkcję dyrektora.
W latach 2006-2016 był też wykładowcą na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, a w latach 2009-2012 pracował w Głównym Instytucie Górnictwa jako adiunkt.
Jako wysokiej klasy specjalista z zakresu aerologii górniczej jest powoływany przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego do komisji ds. zagrożeń, a także do komisji badających przyczyny i okoliczności katastrof górniczych. Jest też m.in. członkiem Komitetu Górnictwa PAN, Zastępcą Przewodniczącego Komisji Górniczej PAN O/Katowice, członkiem Rady Górniczej przy Ministrze Środowiska, a także Polskiego Komitetu Normalizacyjnego – KT nr 164 ds. Bezpieczeństwa w Górnictwie. Jest rzeczoznawcą ds. ruchu zakładu górniczego.
Na jego dorobek składa się m.in. 21 aplikacji naukowych oraz ponad siedemdziesiąt opracowań o charakterze eksperckim. Jest współautorem 4 rozwiązań patentowych, autorem i współautorem ponad 220 artykułów i referatów, 4 monografii i 22 rozdziałów w monografiach. Był współwykonawcą 12 i kierownikiem 6 projektów badawczych, rozwojowych, strukturalnych strategicznych i europejskich.
Jest ekspertem NCBiR, Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii oraz Rady Głównej Instytutów Badawczych, a także biegłym sądowym.
Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2002-2019
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, rzecznik patentowy, radca prawny i pracownik naukowy Politechniki Świętokrzyskiej. Obroniła pracę doktorską nt. „Pełnomocnik w postępowaniu patentowym” oraz zdała egzamin sędziowski. Uzyskała uprawnienia europejskiego rzecznika patentowego oraz zawodowego pełnomocnika przed Urzędem ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (OHIM).
W latach 1997-2002 była prezesem Polskiej Izby Rzeczników Patentowych i jednocześnie przewodniczącą Krajowej Rady Rzeczników Patentowych oraz redaktorem naczelnym kwartalnika „Rzecznik patentowy”. W tym okresie uczestniczyła w pracach legislacyjnych nad projektami ustaw Prawo własności przemysłowej i ustawy o rzecznikach patentowych.
Jest inicjatorką międzynarodowych sympozjów „Własność przemysłowa w innowacyjnej gospodarce” w Krakowie, cyklu międzynarodowych konferencji „Innowacyjność i kreatywność Kobiet”, polskich obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej, a także konkursów na pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i studencką oraz na plakat, na krótki film i informację medialną z zakresu ochrony własności intelektualnej.
Jest autorką wielu publikacji z tej dziedziny.
Za działalność zawodową i społeczną została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Polonia Restituta, Krzyżem Oficerskim Orderu „Merite de l’Invention” nadawanym za dokonania na rzecz rozwoju innowacyjności przez Królewską Kapitułę w Brukseli oraz odznaką „Za Zasługi dla Wynalazczości”. Polska Organizacja Turystyczna uhonorowała Alicję Adamczak tytułem Ambasadora Kongresów Polskich w dowód uznania za promowanie dokonań Polski i Polaków na międzynarodowych konferencjach oraz sympozjach, zaś Akademia Inżynierska w Polsce Medalem Honorowym Gabriela Narutowicza w dowód uznania osiągnięć dla rozwoju techniki. Znalazła się również na liście 50 wybitnych menedżerek w specjalnej edycji magazynu „Polish Market”, uzyskując jednocześnie wyróżnienie „Diament Zarządzania”.
Reprezentuje Polskę w Radzie Administracyjnej i Komitecie Budżetowo-Finansowym Europejskiej Organizacji Patentowej oraz w Radzie Administracyjnej Wyszehradzkiego Instytutu Patentowego.
Prezes Zarządu, Śląska Park Technologii Medycznych, Kardio-Med Silesia sp. z o. o.
Prezes Zarządu Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia. Ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania w Warszawie na kierunkach: Zarządzanie Projektami Informatycznymi (Licencjat); Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Zjednoczonej Europie (Magister). Ukończył Studia Podyplomowe na Wydziale Psychologii Biznesu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie; Uczelnia Łazarskiego – Master of Business Administration ze specjalnością Zarządzanie w Ochronie Zdrowia.
Od 21 lat odpowiada za Zarządzanie Złożonymi Projektami na wszystkich szczeblach zarządzania. Pełnił funkcje: Dyrektora Zarządzającego, Członka Zarządu, Prezesa Zarządu, Eksperta ds. Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Doradcy Ministra Zdrowia ds. Zarządzania i Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia. W ramach projektów realizowanych w strukturach którymi zarządzał, były i są Projekty finansowane ze środków: Budżetu Centralnego/UE/PARP/NCBiR/NCN.
Pomysłodawca, realizator i współrealizator innowacyjnych przedsięwzięć. Projekty-Przedsięwzięcia za które był odpowiedzialny uzyskiwały następujące tytuły-wyróżnienia: „Złoty Medal Europejski” – nagroda Unii Europejskiej w roku 2006 r. za jeden z najbardziej innowacyjnych projektów IT w obszarze ubezpieczeniowym w Polsce; „Lider Przedsiębiorczości Roku 2009”; „”Krajowy Lider Innowacji – 2009”; „Innowator Mazowsza – Młoda Innowacyjna Firma 2010”; Lider Śląskiej Medycyny 2016 w kategorii „Innowacyjna Placówka Medyczna”.
Prezes Zarządu, Żbik Sp z o. o., Pełnomocnik Dziekana WEiI ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, Politechnika Rzeszowska
Dr inż. Tomasz Żabiński jest Prezesem firmy Żbik Sp z o. o. od 2015 roku. Posiada stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie automatyka i robotyka. Od 1998 jest również pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej. Od 2015 roku współpracuje również z firmą Info-Projekt IT Sp. z o.o. z Rzeszowa.
Jego doświadczenie zawodowe obejmuje, między innymi, projektowanie, implementację i wdrażanie oprogramowania dla: sterowników i systemów bezstykowej kontroli dostępu, automatyki, wizualizacji i sterowania (sterowniki wbudowane, PLC/PAC), systemów rejestracji: zdarzeń, położenia (GPS), czasu pracy. Pełnił funkcje konsultanta ds. automatyzacji i robotyzacji procesów w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Aktualnie jego aktywność zawodowa koncentruje się na zastosowaniu metod inteligencji obliczeniowej w systemach produkcyjnych i konstruowaniu systemów umożliwiających wdrażanie w praktyce przemysłowej koncepcji Przemysłu 4.0.
Członek Zarządu, Fibar Group S.A.
Krzysztof Banasiak odpowiada za portfolio produktów, strategię produktową oraz spójność linii produktów oferowanych przez FIBARO. Na co dzień zarządza zespołami Project Managerów oraz Product Ownerów, których zadaniem jest tworzenie i implementacja nowych produktów oraz rozwój dotychczasowych.
Przed dołączeniem do FIBARO Krzysztof Banasiak pracował w Inea Group S.A. (jedna z 4 największych sieci kablowych w kraju), gdzie stworzył zespół odpowiedzialny za budowę portfolio produktów dla operatorów branży Telco, IT, DC or1az B2B. Wdrożył również wiele, zakończonych sukcesem, procedur restrukturyzacyjnych w wielu firmach i u ich dostawców.
Krzysztof Banasiak ma bogate doświadczenie w zarządzaniu strategicznymi projektami, takimi jak wdrożenie technologii WiMax w sieci Inea czy wdrożenie sieci GSM/UMTS dla Ericsson Polska.
Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej na wydziale Elektrycznym z tytułem inżyniera magistra oraz podyplomowo ukończył kierunek Nowoczesne technologie informatyczne na tej samej uczelni. Uzyskał również tytuł MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, i Excellence Academy w Harvard Business Review Polska.
Krzysztof Banasiak to ekspert w takich dziedzinach jak biznesowe możliwości rozwoju w nowych technologiach oraz rozwój klasycznych dziedzin biznesu w kierunku inteligentnych rozwiązań. Prywatnie pasjonuje się sportami walki oraz nowymi trendami w elektronice użytkowej.
Senacka Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności
Mieczysław Golba
Przedsiębiorca, Działacz Sportowy, Muzyk.
Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji.
Od 2015 SENATOR RP IX kadencji
Biografia.
Urodził się 24.04.1966 r. w Jarosławiu. W dzieciństwie uczęszczał do szkoły podstawowej w Wiązownicy. W roku 1982 rozpoczął naukę w Zasadniczej Szkole Budowlanej w Jarosławiu. Równocześnie uczęszczał do szkoły Muzycznej I stopnia w Jarosławiu po ukończeniu Zasadniczej Szkoły Budowlanej rozpoczął naukę w Technikum Budowlanym w Jarosławiu i równocześnie podjął naukę w Zespole Szkół Muzycznych II St. w Rzeszowie. W 1988 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące. W latach 1983 – 1989, występował z różnymi zespołami muzycznymi na terenie Podkarpacia i kraju.
W 1987 r. rodzice przekazali mu gospodarstwo rolne, które obecnie liczy blisko 12 ha, wraz z domem mieszkalnym i budynkami gospodarczymi. Związek małżeński zawarł z żoną Halina w 1988 r. Mają czworo wspaniałych dzieci. W 1989 roku wyjechał wraz z żoną do Francji. 1990-1993 – kierownik firmy SARL „BEST” we Francji. 1991-1993 Grał w orkiestrze UNION MUSICALE LILASIENNE – MARIE DES LILAS we Francji.
Do kraju wrócił 1993 r. W 1994 r. założył przedsiębiorstwo P.P.H.U. ” GOLBALUX” Sp. z o.o. – producent domów z drewna www.golbalux.pl . Obecnie zakład jest ciągle rozwijany, pozyskuje nowe rynki zbytu.
1998 – 1999 – pełnił funkcję wice-Wójta Gminy Wiązownica.
Od 1997 – 2005 był prezesem Klubu Sportowego LKS „GOLBALUX” Wiązownica,
2000- 2004 – pełnił funkcję Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Jarosławiu.
Od 2004 – Prezesem Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu.
Od 2000 – wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
1998-2002 i 2002 – 2005 – Radny Rady Gminy Wiązownica.
2002-2005 wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej.
W 2005 wybrany z listy PiS do Sejmu RP.
Poseł V, VI i VII kadencji.
W Sejmie V i VI kadencji był członkiem Komisji Kultury Fizycznej i Sportu oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W VII kadencji pracował w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz był przewodniczącym Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.
Od 2015 Senator RP IX kadencji
W senacie jest członkiem Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz w Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich.
2005 – 2011 – członek Prawa i Sprawiedliwości.
Obecnie: członek Solidarnej Polski
Od 2016 – Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych
Absolwent Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Po uzyskaniu stopnia doktora nauk technicznych rozpoczął pracę w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów. Kierował Laboratorium i Zakładem Geotechniki. Od 1990 r. pełni funkcję Dyrektora Naczelnego w IBDiM. W 2009 r. uzyskał tytuł profesora nauk technicznych.
Aktywnie działa w krajowych organizacjach naukowych, zawodowych i radach naukowych. Autor lub współautor ponad 200 prac badawczych i ekspertyz oraz ponad 110 publikacji krajowych i zagranicznych. Współautor 8 patentów z zakresu stabilizacji gruntów, zawiesin twardniejących i ich zastosowania w praktyce inżynierskiej.
Pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Głównej IV i V kadencji. Od 2007 r. przewodniczy RGIB, od roku 2008 jest Prezesem Akademii Inżynierskiej w Polsce – doskonale łączy pracę naukową z działalnością menadżerską oraz społeczną na rzecz instytutów badawczych oraz środowiska inżynierów.
Rektor, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Rektor, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie (1983). Doktor habilitowany nauk medycznych w zakresie medycyny (1991, 2003), specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego (2004). Studiował także na UMCS w Lublinie (studium pedagogiczne dla nauczycieli akademickich), Hogeschool Van Amsterdam, Holandia (zarządzanie opieką medyczną), George Washington University (badanie usług medycznych) oraz Georgetown University, Washington DC, USA (administracja publiczna – administracja ochrony zdrowia).
Od 1987 do 2008 roku pracownik naukowy Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie, którym kierował jako dyrektor w latach 1991-1995, a w latach 2002-2004 był zastępcą dyrektora ds. lecznictwa. Dodatkowo pracował jako starszy specjalista w Departamencie Polityki Zdrowotnej MZiOS (1991) oraz jako główny specjalista w Wojewódzkim Ośrodku Informatyki – Terenowy Bank Danych, UW w Lublinie (2000-2001).
Członek założyciel i wiceprezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce (1992-1996); członek Rady Naukowej przy Prezesie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (1993-1994); przewodniczący Komisji Prewencji i Rehabilitacji Rady Ubezpieczania Społecznego Rolników II Kadencji (1994-1997); członek zespołu ekspertów Senatu RP ds. reformy systemu ochrony zdrowia (1994); członek zespołu ds. kształtowania polityki zdrowotnej Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia (2002-2005).
Prodziekan Wydziału Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowia AM w Lublinie (2005-2011) i kierownik zakładu Metod Informatycznych i Epidemiologicznych na tym Wydziale (2004-2011), profesor w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie (od 2008); członek Rady Redakcyjnej “AAEM – Annals of Agricultural and Environmental Medicine” (od 1994), „Annales UMCS – Sectio D, Medicina” (2008-2012) oraz „Globalization, the State and the Individual” (od 2014); redaktor naczelny pisma „Zdrowie Publiczne – Polish Journal of Public Health” (2001-2010 ); Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii WSEI w Lublinie (2011- 2013); Redaktor Zarządzający Wydawnictwa Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie (2011- 2014); aktualnie – Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Zajmuje się metodologią analizy danych dla oceny stanu zdrowia z wykorzystaniem technologii informatycznych i telekomunikacyjnych. Współautor koncepcji systemu rejestrowania usług medycznych (RUM) oraz jego praktycznych wdrożeń. Autor oryginalnej metody klasyfikowania problemów medycznych za pomocą modelowania epizodów opieki z wykorzystaniem danych o zarejestrowanych usługach medycznych. Współautor prac dotyczących zawodowej komunikacji interpersonalnej pracowników pomocowych, w szczególności profesjonalistów medycznych (lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, ratowników).
Autor lub współautor ponad 220 publikacji z zakresu informatyki medycznej, higieny i epidemiologii oraz zdrowia publicznego i organizacji ochrony zdrowia .
Senator IX kadencji Senatu RP
Urodził się w 1953 roku w Michalinowie (woj. lubelskie)
magister administracji – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek samorząd terytorialny
w latach 1974-1978 pracował w kopalni węgla kamiennego Kazimierz–Juliusz w Sosnowcu, w latach 1982-1988 w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Zamościu
od 1980 roku zaangażowany w działalność Solidarności Rolników Indywidualnych
w 1991 roku został przewodniczącym Rady Wojewódzkiej NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych w Zamościu. Od 1992 roku sekretarz Rady Krajowej
od maja 2007 do listopada 2016 – Przewodniczący Związku NSZZ RI “Solidarność”
w latach 1990-1994 Radny Gminy Zamość, w latach 1994-1998 Przewodniczący Rady Gminy Zamość
delegat do Lubelskiej Izby Rolniczej I kadencji
Senator RP IV kadencji, 1997-2001, członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz członek Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej
od 2002 do 2005 Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego – członek Zarządu
Senator RP VI kadencji, 2005-2007, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz członek Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej
Senator RP VII kadencji, 2007-2011, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz członek Komisji Spraw Unii Europejskiej
Senator RP VIII kadencji, 2011-2015, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz członek Komisji Spraw Unii Europejskiej
od 2013 do 2015 wiceprezydent COPA (Komitet Rolniczych Organizacji Zawodowych)
obecnie Senator RP IX kadencji, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz członek Komisji Spraw Unii Europejskiej
Dyrektor, Instytut Geodezji i Geoinformatyki, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Andrzej Borkowski jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Stopień doktora nauk technicznych oraz doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia uzyskał na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie w roku 1994 i 2004 odpowiednio. W roku 2013 uzyskał tytuł profesora. W latach 1990-1994 był stypendystą DAAD na Uniwersytetach Technicznych w Dreźnie i Wiedniu.
Badania prof. Borkowskiego skoncentrowane są na metodach pozyskiwania i modelowania geodanych. Jest autorem i współautor nowych metod modelowania geoinformacji na podstawie danych lotniczego skaningu. W zainteresowaniach badawczych znajduje się również problematyka integracji danych z różnych sensorów, w szczególności lotniczego skanowania i interferometrii radarowej, oraz wykorzystaniu tych danych w badaniach środowiskowych oraz w badaniach związanych z ruchami mas na powierzchni ziemi. Kolejnym obszarem aktywności naukowej prof. Borkowskiego jest wykorzystanie systemów opartych na bezzałogowych statkach latających w precyzyjnym rolnictwie i leśnictwie.
Jest autorem lub współautorem około 240 prac naukowych. Zrealizował szereg grantów krajowych oraz projektów badawczych we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie, Uniwersytetem w Stuttgarcie, przy wsparciu Europejskiej Agencji Kosmicznej i Niemieckiej Agencji Kosmicznej oraz na rzecz Climate KIC.
Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UPWr. Jest członkiem Międzynarodowej Asocjacji Geodezji, Komitetu Geodezji PAN oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji.
Deveres sp. Z o.o.
Paweł Nykiel – prezes zarządu Deveres sp. Z o.o. Przedsiębiorca, właściciel i Prezes Zarządu kilku spółek, zajmujący się budową strategi rozwoju przedsiębiorstw, promotor i zwolennik sharing economy, twórca portalu DIVIDEYOU umożliwiającej rozwój ekonomii społecznej, miłośnik socjologii i psychologii społecznej.
Prezes Zarządu FIAB Sp. z o.o. Sp. k.
Wykształcenie: Politechnika Wrocławska, Wydział Elektryczny. Specjalność: Technologia i diagnostyka w elektrotechnice.
Wykształcenie dodatkowe:
– Centrum Bezpieczeństwa Maszyn Martinus: specjalista d/s maszyn i urządzeń – oznakowanie CE nr uprawnień KZ2 00001,
– Centrum Edukacji Techniczno-Ekonomicznej Bomis: licencjonowany i uprawniony rzeczoznawca Bomis-u d/s wycen środków i megaukładów technicznych nr uprawnień 1232;
– członek amerykańskiego stowarzyszenia rzeczoznawców ASA nr ID: 107012,
– posiadający uprawnienia SEP z zakresu dozoru D1 nr D1-7488/061/12 i eksploatacji E1 nr E1-7489/061/12 w zakresie obsługi, remontów, konserwacji i montażu urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1kV i powyżej 1kV, urządzeń elektrotermicznych, aparatury kontrolno-pomiarowej oraz urządzeń i instalacji automatycznej regulacji, sterowania oraz zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych powyżej
Szkolenia i certyfikaty:
Zaliczone liczne szkolenia w kraju i za granicą: Krauss-Maffei(Niemcy): „Mechanika i systemy hydrauliczne wtryskarek”, „System sterowania MC3F,MC4,MC5” ; Wittmann Robot Systeme(Niemcy, Austria) „Programowanie robotów liniowych, sterowanie CNC6”, „Systemy centralnego podawania granulatu”, „Eksploatacja robotów IML” ; Bekum(Niemcy, Brazylia) „Technika rozdmuchu”, „Eksploatacja rozdmuchiwarek” ; ASS(Niemcy) „Konstrukcje chwytaków do robotów” ; SIMP(Polska) „Eksploatacja układów hydraulicznych wtryskarek”; Centrum Bezpieczeństwa Maszyn Martinus: „Oznakowanie CE maszyn i urządzeń wg Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE” oraz „Dokumentacja techniczna, instrukcja obsługi i Deklaracja Zgodności wg nowej Dyrektywy maszynowej 2006/42/WE”; Centrum Edukacji Techniczno-Ekonomicznej Bomis: „Metodologia wyceny wartości środków technicznych – etap podstawowy”, „Metodologia wyceny wartości środków i megaukładów technicznych – etap I i II”, „Wycena wartości maszyn i urządzeń dla potrzeb banków i firm leasingowych”, „Wycena wartości maszyn i urządzeń oraz sporządzanie opinii dla potrzeb firm ubezpieczeniowych’, „Wycena wartości pojazdów specjalnych”, „Ocena poprawności raportów z wycen wartości maszyn i urządzeń”, „Analiza ekonomiczno-finansowa w praktyce – warsztaty komputerowe”, „Wstępnie wybrany zbiór kryteriów i warunków ograniczających jako podstawy decyzji o remontach i naprawach maszyn”, „ Opiniowanie i wycena dla potrzeb sądu, prokuratury i policji”
Kurs zawodowy – oznakowanie CE zjazd I. Kurs zawodowy – oznakowanie CE zjazd II. Kurs zawodowy – oznakowanie CE zjazd III
Przebieg kariery zawodowej:
– Dopak Sp. z o.o.- z-ca dyrektora ds. serwisu
– Tabiplast Sp. z o.o.- kierownik działu utrzymania ruchu. Kierowanie zespołem techników, organizacja pracy komórki utrzymania ruchu.
– Alma Polska Wrocław Sp. z o.o.- kierownik działu utrzymania ruchu
– FIAB Sp. z o.o. Sp.k.: Kierownik produkcji, dyrektor techniczny- organizacja, zarządzanie i nadzór nad działami: produkcji, logistyki, zakupów, gospodarki magazynowo materiałowej, ocena i dostosowanie do wymagań minimalnych zgodnie z Dyrektywą Narzędziową 2009/104/WE eksploatowanego parku maszynowego (identyfikacja środka technicznego, audyt maszyny, ocena niezgodności z dyrektywą, usunięcie niezgodności, audyt po usunięciu niezgodności, analiza i ocena zagrożeń mogących wystąpić w czasie eksploatacji, ocena ryzyka maszyn, odtworzenie instrukcji obsługi, oznakowanie funkcji sterowniczych w języku polskim); ocena i dostosowanie do wymagań zasadniczych zgodnie z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE wprowadzanych do obrotu na rynku europejskim nowych zgrzewarek wysokiej częstotliwości;
– FIAB Sp. z o.o. Sp.k.: Od 2013 r. Prezes Zarządu FIAB Sp. z o.o. Sp. k. – osoba odpowiedzialna za całościowe funkcjonowanie organizacji ze szczególnym uwzględnieniem projektów badawczo-rozwojowych.
Prezes Zarządu Rafako SA
Agnieszka Wasilewska-Semail jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa gospodarczego na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii, gdzie uzyskała tytuł Master of Laws (L.LM).
Przez ponad 18 lat związana była z sektorem bankowym. Karierę zawodową rozpoczęła w 1996 roku w Belgii w Bank Brussels Lambert (obecnie ING Bank Belgium), jako Area Manager w Departamencie International Banking, później jako zarządzający komórką European Business Desk. W 2002 roku rozpoczęła pracę w Kredyt Banku SA, gdzie stworzyła oraz zarządzała pionem operacji banku. W tym czasie pełniła także funkcję członka Rady Nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej SA. W latach 2005 – 2007 pełniła funkcje managerskie w obszarze produktów korporacyjnych oraz bankowości transakcyjnej w ING Banku Śląskim oraz Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup). Od 2007 do września 2014 roku związana była z PKO Bankiem Polskim, gdzie początkowo odpowiadała za stworzenie i zarządzanie Pionem Bankowości Transakcyjnej a od lipca 2011 kierowała Pionem Sprzedaży Korporacyjnej. W tym czasie pełniła także funkcje członka Rad Nadzorczych spółek z Grupy PKO Banku Polskiego (PKO Faktoring SA, PKO Leasing SA oraz eService Sp. z o.o.).
Stanowisko Prezesa Zarządu RAFAKO SA objęła we wrześniu 2014 roku.
Prezes Zarządu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tomaszowie Mazowieckim
Maria Jolanta Chilińska
mgr inż. Transportu, Politechnika Radomska studia podyplomowe, Zarządzanie Logistyczne Przedsiębiorstwem, Szkoła Główna Handlowa
Aktualnie prezes zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Jest osobą z dużym doświadczeniem menadżerskim w firmach komercyjnych i logistycznych, m.in. współtworzyła firmę Star Foods, sprawdza się w zadaniach ekstremalnych, w latach 2003-2007 jako prezes tomaszowskiego ZGWK Sp. z o.o. z ujemnego wyniku finansowego wypracowała najlepszy w historii spółki, przy zmniejszonych podwyżkach ceny wody. W 2011r. tworzyła od podstaw Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółkę z o.o. w Milanówku. Rok 2016 w karierze zawodowej to zamkniecie największej w regionie inwestycji (za przeszło 208 mln) obejmującej modernizację oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego. Projekt realizowany był z dofinansowaniem ze środków unijnych w wysokości 101 mln.
Instytut Inżynierii Rolniczej, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Adam Figiel, prof. dr hab. w dziedzinie nauk rolniczych, kierownik Zakładu Techniki Cieplnej i Inżynierii Procesowej w Instytucie Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Posiada doświadczenie w badaniach dotyczących inżynierii żywności, a także przetwarzania żywności metodami suszarniczymi. Jest autorem ponad 100 publikacji (35 wydanych w czasopismach JCR), 6 rozdziałów w monografiach, patentu i zgłoszenia patentowego. Kierował 4 projektami ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie wyników B+R. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Agrofizycznego i Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej oraz rady redakcyjnej czasopism Current Microwave Chemistry i Polish Journal of Food Engineering.
Doświadczenie naukowe zdobywał na uniwersytetach kanadyjskich, hiszpańskich i malezyjskich w ramach stypendiów, staży oraz warsztatów i konsultacji naukowych.
Architekt, GreenCherry Architecture
Architekt Kamil Wiśniewski – urodzony 27 sierpnia 1985 roku w Bolesławcu
Projektant, który walczy o zdrowe budownictwo w Polsce. Trener i ekspert z zakresu budownictwa pasywnego, założyciel autorskiego biura architektonicznego i Akademii Budownictwa Pasywnego pod nazwą GreenCherry Architecture. Zaprojektował 75 400 m² powierzchni w standardzie pasywnym w 6 państwach. Projektuje, doradza w temacie szeroko rozumianej efektywności energetycznej oraz prowadzi europejskie szkolenia eksperckie, podczas których przeszkolił już 541 osób. Od 11 lat związany wyłącznie z tematyką budownictwa pasywnego, pasywnego zeroenergetycznego i dodatnioenergetycznego oraz autonomicznego. Członek Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego.
Wykształcenie:
Politechnika Wrocławska, Wydział Architektury i Urbanistyki, specjalizacja Architektura i Urbanistyka;
Wykształcenie dodatkowe:
Od 2016 Certyfikator Budynków Pasywnych na zasadach Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt;
Od 2012 Europejski Certyfikowany Projektant i Doradca Budownictwa Pasywnego;
Przebieg kariery zawodowej:
od 12.2012 Rozpoczęcie działania autorskiej pracowni architektonicznej GreenCherry Architecture, Wrocław; projektowanie budynków pasywnych, pasywnych zeroenergetycznych i pasywnych dodatnioenergetycznych.
od 12.2012 Rozpoczęcie działania autorskiej Akademii Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej przy PIBPiEO we Wrocławiu, szkolenia oraz doradztwo. Realizacja w Polsce przy współudziale Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii odnawialnej w Gdańsku i Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt szkoleń eksperckich na Europejskich, Certyfikowanych Mistrzów/ Wykonawców/ Nadzorców Budownictwa Pasywnego. Szkolenia z zakresu efektywności energetycznej, projektowania i realizacji zdrowych obiektów w najwyższych standardach energetycznych i w różnych technologiach.
10.2009 – 02.2015 Architekt w biurze budownictwa pasywnego Rongen Architekten Gmbh; wykonywane i nadzorowane projekty wyłącznie w standardzie budownictwa pasywnego oraz wyższym, np.:
• Budynek biurowy z halą produkcyjną, Changzhou, Chiny;
• Modernizacja gimnazjum do standardu budownictwa pasywnego, Baesweiler;
• Rozbudowa i modernizacja do standardu pasywnego kościoła ewangelickiego, Heinsberg;
• Budynek wielorodzinny w standardzie pasywnym plus energetycznym z halą jeździecką oraz garażem podziemnym, Hof Walderych 27, Geilenkierchen;
• Budynek wielorodzinny w standardzie pasywnym, Niederzier;
• Klinika pobytu dziennego w standardzie pasywnym, Koeln;
• Willa w standardzie pasywnym, Selfkant – Tuddern;
• Dom jednorodzinny w standardzie pasywnym, Aachen;
• Zespół budynków wielokondygnacyjnych w standardzie pasywnym – Nantong Towers, Nantong, Chiny (koncepcja);
• Centrum konferencyjno-wystawiennicze w standardzie pasywnym, Changzhou, Chiny (koncepcja);
• Projekt badawczy DBU „Passivhauser fur verschiedene Klimazonen”: willa w Dubaju, willa w Las Vegas oraz
budynek wielokondygnacyjny w Szanghaju;
• Hotel 4-gwiazdkowego Grosse Ledder – Bayer w standardzie pasywnym, Wermelskirchen;
07.2007 – 09.2009 Asystent projektanta w ASW Studio proj. Maciej Hawrylak
Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu
Prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny odpowiedzialny za obszar sprzedaży i marketingu
Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Od września 2012 roku pełnił funkcje Dyrektora Sprzedaży w Grupie ATOS Polska (wcześniej Grupa Bull Polska). Odpowiadał między innymi za budowę strategii, oferty produktowej oraz rozwój sprzedaży w obszarach energy&utility oraz do sektora publicznego. Pozyskiwał nowe obszary sprzedaży jak również budował kanały sprzedaży partnerskiej.
W latach 2005 – 2011 odpowiedzialny za sprzedaż w spółkach branży IT m.in.: Innovation Technology Group SA oraz WASKO SA. Wcześniej związany z PKN Orlen SA gdzie odpowiadał za koordynację wsparcia sprzedaży we wszystkich Regionalnych Biurach Handlu Detalicznego.
Katedra Genetyki, Hodowli i Nasiennictwa, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Dr inż. Sylwia Lewandowska – Katedra Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa, UP Wrocław
Pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, adiunkt w Katedrze Genetyki, Hodowli Roślin i Nasiennictwa na Wydziale Przyrodniczo-Technologicznym. Obszar badań naukowych: hodowla i uprawa roślin rolniczych oraz zagadnienia związane z nasiennictwem. Temat pracy habilitacyjnej poświęcony jest roślinie wysokobiałkowej – soi i opiera się na ocenie wpływu czynników środowiskowych na zawartość izoflawonów i lecytyny sojowej”. Członek międzynarodowego projektu badawczego zatytułowanego „Innovation network to improve soybean production under the global change”.
Z ramienia Uczelni wieloletni koordynator ds. współpracy z Niemcami, z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Dreźnie (HTW Dresden) oraz z Saksońskim Urzędem ds. Środowiska, Rolnictwa i Geologii w Dreźnie (Sächsisches Landesamt für Umwelt, Landwirtschaf und Geologie), jako wzorcowym partnerem działającym we wspólnym obszarze rolnictwa europejskiego. Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia ze studentami zagranicznymi w ramach programu Erasmus.
Katedra Gospodarki Przestrzennej Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Dr inż. Beata Warczewska pracownik naukowo – dydaktyczny UP we Wrocławiu, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, ukończyła studia na kierunku gospodarka przestrzenna, specjalność planowanie przestrzenne. Na tym samym wydziale w roku 2002 uzyskała stopień naukowy doktora nauk technicznych, w dyscyplinie architektura i urbanistyka. W roku 2010 ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie rozwojem przestrzennym miast” na Politechnice Gdańskiej.
Jest autorką lub współautorką licznych prac naukowych z zakresu gospodarki przestrzennej, planowania przestrzennego, rozwoju obszarów wiejskich, planowania i zarządzania przyrodniczymi obszarami chronionymi, rozwoju obszarów metropolitalnych. W czasie swojej pracy naukowo – dydaktycznej była kierownikiem prac i projektów badawczych, otrzymała nagrody Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz w roku 2006 wyróżnienie Ministra Budownictwa za kierownictwo pracy inżynierskiej. W latach 2010 – 2014 była członkiem Zespołu Problemowego ds. Zrównoważonego Rozwoju Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN.
Prorektor ds. Badań i Rozwoju, Uniwersytet Nauk Stosowanych w Dreźnie (HTW Dresden)
Prof. Dr. Knut Schmidtke (HTWD, Germany), Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden (HTWD), University of Applied Sciences Dresden, Faculty of Agriculture/Environment/Chemistry
Pillnitzer Platz 2, D-01326 Dresden
Professional experience:
Current position: Vice-Rector for Research HTWD (since 2015), 2010 to 2015 Dean of the Faculty Agriculture/Landscape Management. Since 2003 Professor for Organic Agriculture HTWD. 2003 Visiting Professor, Field Science Centre for Nothern Biosphere, Hokkaido University, Sapporo, Japan. 1994 to 2003 Scientific Assistant, Institute of Agronomy and Plant Breeding, University of Goettingen, Germany. 1990 to 1994 Scientific Assistant, Institute of Agronomy and Plant Breeding, University of Gießen, Germany. 1984 to 1989 Study of agricultural Sciences, University of Gießen, Germany.
Research Profile
Background:
o Organic Agriculture
o Agronomy, soil science and plant nutrition
Research activities
o N fluxes of legume based cropping systems:
o Symbiotic N2 fixation
o Nitrogen rhizodeposition
o N balance
o S fertilization
o Reduced tillage in organic agriculture:
o no-till grain legumes
o Intercropping
Five selected publications
Rühlemann L., Schmidtke K. 2015: Evaluation of monocropped and intercropped grain legumes for cover cropping in no-tillage and reduced tillage organic agriculture. Europ. J. Agron. 65, 83-94.
Gronle A., Lux G., Böhm H., Schmidtke K., Wild M., Demmel M., Brandhuber R., Wilbois K.-P., Heß J. 2015: Effect of ploughing depth and mechanical soil loading on soil physical properties, weed infestation, yield performance and grain quality in sole and intercrops of pea and oat in organic farming. Soil Tillage Res. 148, 59-73.
Dietz M., Machill S., Hoffmann H.C. Schmidtke K. 2013: Inhibitory effects of Plantago lanceolata L. on soil N mineralization. Plant Soil 368, 445-458.
Schmidtke K. 2005: A model to predict the accuracy of measurements of legume N rhizodeposition using a split-root technique. Soil Biol. Biochem. 37, 829-836.
Tel: +49-351-4622114, E-Mail: schmidtke@htw-dresden.de
Homepage: http://www.htw-dresden.de
Kimura S.D., K. Schmidtke, T. Ryosuke, K. Yoshida, H. Nakashima, Rauber R. 2004: Seasonal N uptake and N2 fixation by common and adzuki bean at various spacings. Plant Soil 258, 91-101.
Dyrektor Centrum Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym i Monitoringiem Ekosystemu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiuy
Prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak
Od ponad 40 lat zajmuje się rozwiązywaniem problemów naukowych, technologicznych, dydaktyką i szkoleniami oraz doradztwem z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska. Z polskim przemysłem współpracuje od początku lat 80-tych, wykonując liczne opracowania i ekspertyzy oraz projekty wdrożeniowe. Szczególnie specjalizuje się w: ocenach oddziaływania na środowisko, odnawialnych źródłach energii, modelowaniu receptorowym, metodach i technologiach dezodoryzacji w przemyśle i rolnictwie, opracowywaniu sposobów kompleksowej utylizacji odpadów przemysłowych, wdrażaniu skutecznych metod rekultywacji terenów ekologicznie zagrożonych, zarządzaniu i ekonomice w ochronie środowiska oraz ekologistyce.
W okresie swojej pracy zawodowej pełnił ważne funkcje: na Uczelni, dyrektora Instytutu i dziekana Wydziału oraz kierownika zakładu naukowo-dydaktycznego oraz wiele innych, był m.in. doradcą Ministra Ochrony Środowiska, doradcą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , członkiem Krajowej Komisji do Spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko, Sekcji Ochrony Środowiska Przyrodniczego KBN, KBN Trzeciej Kadencji, Sekcji Ochrony Środowiska Przyrodniczego KBN, Komitetu Inżynierii Środowiska PAN. W ostatnim okresie pełnił funkcje vice Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, będąc m.in. odpowiedzialnym za współpracę z Unią Europejską. Był Dyrektorem Wodnym Rzeczypospolitej i Dyrektorem Morskim Rzeczypospolitej. Obecnie jest Dyrektorem Centrum Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym i monitoringu ekosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, członek Rady Naukowej IMGW PIB.
Uhonorowany został nagrodami Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa ( 1984, 1996, 1998), Nagroda Ministra Edukacji Narodowej (1988, 1999) i Ministra Środowiska (2000, 2002) oraz wieloma nagrodami Rektora (m.in. 1993,1994,1995, 1996, 1997, 1998 i 2012), Dziekana i Dyrektora Politechniki Wrocławskiej oraz resortowymi odznaczeniami.
Dorobek naukowy obejmuje ponad 511 prac opublikowanych, w czasopismach krajowych i zagranicznych lub materiałach konferencyjnych oraz w tym ponad 195 prace niepublikowane, głównie raporty z badań wykonywanych w ramach projektów KBN, Wspólnoty Europejskiej oraz na zlecenie Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN w Zabrzu, Ministerstwa Ochrony Środowiska, i Zasobów Naturalnych, Ministerstwa Środowiska i innych podmiotów gospodarczych. Jest autorem lub współautorem 6 książek naukowych. Ostatnia wydana w kwietniu 2017r. Obronionych20 prac doktorskich.
Najważniejsze odznaczenia to: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Edukacji Narodowej, Złota Odznaka Politechniki Wrocławskiej, Złota Odznaka za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej/ dwukrotnie/, Dyrektor Górniczy III stopnia. Złota Odznaka za Zasługi dla Konfederacji Pracodawców Polskich. Odznaczenia resortowe.
Katedra Technologii Surowców Zwierzęcych i Zarządzania Jakością, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Dr inż. Maciej Oziembłowski, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Ekspert żywności regionalnej i tradycyjnej. Członek Kapituły: znaku “Jakość Tradycja” w Warszawie oraz szlaku kulinarnego “Smaki Dolnego Śląska” we Wrocławiu. Autor specyfikacji do Komisji Europejskiej o ochronę kołacza śląskiego (zarejestrowanego w 2011 r.) i krupnioków śląskich (zarejestrowanych w 2016 r.) w ramach europejskiego systemu żywności regionalnej “Chronione Oznaczenie Geograficzne”. Koordynator naukowej współpracy interdyscyplinarnej w ramach działań związanych z profilaktyką zdrowotną człowieka, nutrigenetyką i nutrigenomiką, analizą sensoryczną i innowatorską oceną jakości żywności, sposobu odżywiania dawnych populacji.
Prezes, Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej
Materna Wojciech, inżynier, praca: Politechnika Rzeszowska, TOP SA, prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynator klasterIT.pl, informatyk praktyk, 30 lat tworzenia i wdrażania rozwiązań klasy ERP w przemyśle i dystrybucji.
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Dr hab. Anna Michalska-Ciechanowska jest absolwentką biotechnologii UWM, pracę doktorską broniła w IRZiBŻ PAN w Olsztynie. Swój staż podoktorski odbyła w University of Applied Sciences and Arts Western Switzerland Valais - HES-SO Valais-Wallis w Szwajcarii (stypendium SCIEX) prowadząc badania dotyczące proszków owocowych. Odbyła szereg staży naukowych, w tym na Uniwersytecie Miguela Hernandeza (Hiszpania), Norweskim Uniwersytecie Technologicznym (Norwegia), Uniwersytecie Stanforda (USA)(program TOP500 Innovators, MNiSW) oraz w Institute of Industrial Fermentations – CSIC (Hiszpania) i na Uniwersytecie Hacettepe (Turcja). Dr hab. Anna Michalska-Ciechanowska jest autorką ponad 50 publikacji naukowych (h=19), laureatką wielu nagród naukowych m.in. „Pro Scienta et Vita”, stypendystką programu „Start” Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, otrzymała stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców przyznawaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest także laureatką 17. edycji programu L’Oréal dla Kobiet i Nauki (stypendium habilitacyjne). Obecnie jest kierownikiem projektu ALPHORN (NCN) realizowanym we współpracy z HES-SO w Szwajcarii pt. „Interakcje związków bioaktywnych z nośnikami podczas procesu suszenia soków owocowych”.
Prof nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Instytut Inżynierii Rolniczej, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
dr hab. inż. Andrzej Białowiec w roku 2000 ukończył studia na Wydziale Ochrony Środowiska i Rybactwa, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. W 2005 r. uzyskał stopień doktora na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, a w 2012 r. stopień doktora habilitowanego nauk technicznych, dyscyplina inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Obecnie pracuje w Instytucie Inżynierii Rolniczej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest laureatem konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „TOP500 Innovators”. Specjalność – modelowanie, projektowanie i optymalizacja biologicznych i termicznych metod przetwarzania odpadów oraz oczyszczanie odcieków składowiskowych.
Prof. Nadzw., Instytut Geodezji i Geoinformatyki, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Witold Rohm jest absolwentem Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Zarówno stopień doktora (2011 r.), jak i doktora habilitowanego (2015 r.) uzyskał na WIKŚiG UP we Wrocławiu.
W pracy naukowej Witold Rohm zajmuje się m.in.:
• integracją obserwacji troposferycznych z naziemnych odbiorników GNSS, numerycznych modeli prognozy pogody, radiosondaży oraz naziemnych stacji meteorologicznych;
• wykorzystaniem obserwacji GNSS w celu asymilacji w numerycznych modelach prognozy pogody, jako źródle danych na temat zintegrowanej zawartości pary wodnej w kolumnie powietrza nad odbiornikiem GNSS;
• zastosowaniem techniki tomografii do budowy trójwymiarowych modeli stanu troposfery na podstawie skośnych obserwacji GNSS.
W 2016 r. otrzymał nagrodę Europejskiej Unii Nauk o Ziemi (European Geosciences Union – EGU) dla wybitnego młodego naukowca. Laureat nagród rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz zdobywca stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jest przewodniczącym grupy roboczej związanej z tomografią GNSS w ramach komisji 4. Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (IAG 4.3.2).
Dziekan, Wydział Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Prof. dr hab. Elżbieta Basiul – od 2012 Dziekan Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w l. 2007 – 2012 Dyrektor Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa WSP UMK, od 2007 Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Ekspert Fundacji Romualdo del Bianco (Florencja – Italia), członek ZPAP OT – przewodnicząca sekcji konserwatorów dzieł sztuki w l. 2006 – 2011, członek-założyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Ekspert w dziedzinie konserwacji i restauracji dzieł sztuki, uczestniczka krajowych i międzynarodowych programów badawczych, rzeczoznawca ZPAP (konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej), autorka prestiżowych realizacji konserwatorskich i publikacji naukowych.
Członek Rady Eksperckiej na l. 2015-2017 przy Zarządzie Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie innowacji i postępu technologicznego. Współpracuje z Agendą Nauki i Innowacyjności Urzędu Marszałkowskiego WK-P w zakresie potencjału rozwojowego regionalnych inteligentnych specjalizacji, z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości UMK w zakresie umacniania współpracy WSP UMK z otoczeniem gospodarczym, z regionalnymi uczelniami i przedsiębiorstwami w zakresie tworzenia powiązań klastrowych w obszarze sztuki, przemysłów kreatywnych i ochrony dziedzictwa kulturowego.
Instytut Inżynierii Rolniczej, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Dr hab. inż. Krzysztof Pieczarka jest naukowcem z zakresu techniki rolniczej i leśnej, zatrudniony w Instytucie Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Autor ponad 45 oryginalnych prac twórczych głównie w dziedzinie właściwości trakcyjnych układów jezdnych ciągników rolniczych. W kręgu jego zainteresowań naukowych znajduje się również szeroko pojęte stosowanie rolnictwa precyzyjnego. Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa w specjalności: maszyny, urządzenia, wyposażenie i środki transportu.
Zastępca dyrektora ds. rozwoju technologii, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk
Piotr Orleański jest elektronikiem, doktorat nauk technicznych uzyskał na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW w 2006 roku. Pracuje w Centrum Badań Kosmicznych PAN jako Zastępca Dyrektora do spraw Rozwoju Technologii. Posiada ponad 30 letnie doświadczenie związane z budową aparatury satelitarnej. Jest autorem kilkunastu instrumentów uczestniczących w misjach satelitarnych w ramach rosyjskich, francuskich i europejskich programów kosmicznych. Współpracował i nadal współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną w większości satelitarnych projektów naukowych realizowanych przez Agencję w ciągu ostatnich kilkunastu lat, w tym w tak istotnych misjach jak INTEGRAL (badania astrofizyczne w zakresie promieniowania gamma), Mars Express (orbiter Marsa), Herschel (radiastronomia dalekiej podczerwieni, badania promieniowania reliktowego), Solar Orbiter (misja do Słońca) czy JUICE (misja do Jowisza).
Był kierownikiem technicznym projektu „BRITE – pierwszy polski satelita naukowy”.
Piotr Orleański jest członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej, Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, laureatem programu FOCUS Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej oraz wykładowcą Politechniki Warszawskiej i Studium Doktoranckiego CBK PAN, a także ekspertem KE w programie Horizon 2020 Space. Jako jeden z głównych obszarów swojej obecnej aktywności w Polsce uważa rozwój polskiego przemysłowego sektora kosmicznego.
Dyrektor, Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej Blachownia
Dyrektor Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”
Dr Andrzej Krueger w 1980 r. ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Opolu uzyskując dyplom magistra chemii i rozpoczął pracę w Instytucie Ciężkiej Syntezy Organicznej “Blachownia”. W roku 2000 uzyskał stopień doktora nauk technicznych w Instytucie Chemii Przemysłowej w Warszawie. W roku 2007 uzyskał certyfikat MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Jest współautorem 26 publikacji, 29 patentów i projektów wynalazczych oraz 8 wdrożeń, w tym pięciu kontraktów na sprzedaż technologii za granicę. Specjalizuje się w dziedzinie organicznej syntezy chemicznej katalizowanej jonitami. Posiada doświadczenie we współpracy międzynarodowej i w kierowaniu projektami: realizował 3 projekty badawcze, 2 projekty celowe i 1 projekt w programie Eureka.
W Instytucie pełnił funkcję kierownika zespołu badawczego i zastępcy kierownika zakładu, a od 1.12.2004 do 31.07.2010 funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Naukowo-Badawczych. Z dniem 1.08.2010 objął funkcję Dyrektora Instytutu. Od maja 2013r. jest członkiem Rady Głównej Instytutów Badawczych.
Dyrektor Zarządzający Klaster LifeScience Kraków
Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020. Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego. Członek Rady Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza.
Jest animatorem współpracy w ramach klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) –ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski. Zajmuje się innowacyjnością i przedsiębiorczością oraz transferem wiedzy i technologii mających zastosowanie w dziedzinie zdrowia i jakość życia.
Ekspert w zakresie planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami. Ekspert w dziedzinie analizowania i modelowania złożonych systemów uczących się.
Wykształcenie:
Publikacje:
Starosta Powiatu Kaliskiego
Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski od 2006r.
Absolwent Wydziału Rolnictwa Akademii Rolniczej we Wrocławiu, Podyplomowych Studiów Pedagogicznych we Wrocławiu oraz Studiów Finansowania i Zarządzania Samorządem PAN w Warszawie. Ukończył także Europejskie Prawo Rolne PAN Warszawa, Rachunkowość i Zarządzanie w Rolnictwie ATR w Bydgoszczy oraz Zarządzanie Kryzysowe na PWSZ w Kaliszu.
Podczas działalności w Izbie Rolniczej odpowiedzialny za implementację prawa UE. Aktywnie uczestniczył w komisjach senackich. Wydawał opinię podczas wprowadzania reform w KRUS.
Aktywnie działa w krajowych organizacjach i radach naukowych oraz zawodowych – m.in. członek Wielkopolskiej Izby Rolniczej, członek honorowy Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, członek Komitetu Doradczego Wielkopolskiej Agencji Zarządzania Energią, Przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia w Kaliszu, Członek Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, Członek Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz Członek Zarządu Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Członek Zarządu Powiatowego PSL w Kaliszu.
Wspólnik w PalettenWerk Kozik sp. J.
Absolwent studiów MBA oraz magister finansów w United International Business Schools w Zurychu i Barcelonie. Absolwent studiów licencjackich w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Absolwent Akademii Lean Lidera na Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.
Wspólnik w firmie Palettenwerk Kozik spółka jawna. Dyrektor generalny, prezes zarządu w firmie Palko sp. z o.o. Współodpowiedzialny za wytyczanie strategii i planów rozwoju firmy.
Pomysłodawca i kierownik projektu „Opracowanie innowacyjnej technologii budownictwa modułowego, prefabrykowanego na bazie drewna” realizowanego w ramach Działania 1.1.1. Programu Operacyjnego Inteligentny rozwój we współpracy z NCBiR.
Członek zespołu badawczego w programie realizowanym w ramach Działania 2.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.
Prezes zarzadu, Termo-Systems Sp. z o.o 10.prof. dr hab. Inż Mirosław Miller, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Michał Marciniak
Prezes Zarządu Termo-systems sp. z o.o.
Ekonomista, Absolwent UE w Katowicach na specjalności Dystrybucja i handel. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami oraz przedsiębiorstwami z wielu branż: od budownictwa, przez chemię, aż usługi sportowe i rekreację.
Koordynator Akademickiej Sieci Aniołów Biznesu StudBAN, Dyrektor Centrum Badawczo Rozwojowego Parku Innowacji i Przemysłu. Członek Zarządu Spółek MS Sport (Sport), ARH+ (rozwój IT), Eye Care (rozwój IT), Cem-kolor (produkcja chemiczna), Termo-systems (produkcja chemiczna), Park Innowacji i Przemysłu (CBR).
Specjalista od wdrażania i komercjalizacji technologii – ma na koncie komercyjne wdrożenia 8 technologii w ramach start-up’ów, w tym w dwóch jako pomysłodawca technologii.
W ramach swojej pracy w różnych spółkach, zarządzał ponad 20 projektami B+R w ramach kierowania CBR Parku Innowacji i Przemysłu, koordynował produkcję oraz przeprowadził szereg inwestycji. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, inwestycjami oraz kapitałem ludzkim.
Kierownik Zakładu Fogrametrii i Teledetekcji, Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji
Absolwent Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Związany z Wrocławskim Instytutem Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji od początków jego istnienia. Współwykonawca w wielu projektach geoinformatycznych o zasiegu lokalnym i krajowym. Obecnie kierownik Zakładu Teledetekcji i Fotogrametrii WIZIPISI, który realizuje m.in. projekty we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Partner spółek celowych (start-upów) realizujących innowacyjne projekty w obszarze zastosowań teledetekcji.
Prezes Zarządu, Hellfeier sp. z o.o.
Mgr. inż. Marek Heliński – ukończyłem studia wyższe (Politechnika Śląska w Gliwicach) w zakresie mechaniki stosowanej oraz podyplomowe w zakresie podwyższania trwałości elementów maszyn i urządzeń (Politechnika Warszawska), studiowałem również ekonomię i zarządzanie (Die Akademie für Führungskräfte der Wirtschaft w Bad Harzburg, WIFI Österreich – Modern Financing, F+U Berlin International Academy – Marketing und Finanzen), posiadam doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego, cały czas pracuję jako inżynier mechanik zajmując się głównie zwiększaniem niezawodności pracy maszyn i urządzeń (dokonywanie zmian konstrukcyjnych oraz tworzenie nowych wyrobów), zainteresowania moje związane są również z ochroną środowiska a w szczególności z innowacyjnymi technologiami i urządzeniami na rzecz ochrony środowiska, wyróżniony zostałem miedzy innymi Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich na Targach Innowacje-Technologie-Maszyny POLSKA 2012
Zastępca dyrektora ds. badawczych, Wrocławski Park Technologiczny, Klaster NUTRIBIOMED
Joanna Kułdo – Zastępca Dyrektora ds. Badawczych we Wrocławskim Parku Technologicznym S.A. Wcześniej kierownik zakładu produkcyjnego w branży żywności, również specjalista ds. badań i rozwoju w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych. Doktorat nauk medycznych uzyskany na Uniwersytecie w Groningen w Holandii, absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej na kierunku Biotechnologia, autorka kilku publikacji naukowych oraz patentów. Doświadczenie w aplikacji, realizacji oraz rozliczaniu projektów unijnych. Od 7 lat przedstawiciel Koordynatora Klastra NUTRIBIOMED – Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A, pełniąca funkcję Sekretarza Klastra NUTRIBIOMED – jednego z 16 Krajowych Klastrów Kluczowych. Ekspert NCBR. Członek grupy ds. Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji powołanej przez UMWD.
Ekspert ds. polityki innowacji i inteligentnych specjalizacji
Małgorzata Rudnicka – z wykształcenia socjolog, absolwentka Collegium Civitas, Studium Zarządzania Funduszami Strukturalnymi w Krajowej Szkole Administracji Publicznej oraz podyplomowych studiów Akademii Ewaluacji w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczęła w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w obszarze dialogu społecznego, następnie już w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie realizowała zadania związane z ewaluacją interwencji funduszy unijnych. Wieloletni Kierownik Wydziału Innowacyjności i Rozwoju w Departamencie Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Odpowiedzialna za aktualizację i koordynację wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza, a także konsultacje i negocjacje instrumentów wsparcia innowacyjności w regionie. Współtwórca procesu przedsiębiorczego odkrywania w województwie mazowieckim oraz opracowania inteligentnych specjalizacji regionu.
Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji i Geoinformatyki, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu; prezes Wrocławskiego Instytutu Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji sp. z o. o.
Prezes Wrocławskiego Instytutu Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji, pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Zajmuje się modelowaniem informacji przestrzennej, reprezentacją i akwizycją wiedzy przestrzennej. Efektem jego pracy jest opublikowanie kilku monografii, ponad stu artykułów i realizacja kilkudziesięciu grantów badawczo-rozwojowych i projektów wdrożeniowych.
Innowator i podróżnik. Doradca Głównego Geodety Kraju (2003-2005) i wiceprezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii (2006-2008).
Wiceprezes Zarządu, Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab Sp. z o. o.
Od 2011 roku absolwentka Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2010 roku współzałożycielka, Wiceprezes Zarządu Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab Sp. z o.o., spółki realizującej projekty badawczo-rozwojowe jako CRO. W Laboratorium Spark-Lab odpowiada za koordynowanie prac nad projektami badawczymi dla firm z sektora farmaceutycznego i chemicznego oraz dla uczelni wyższych, a także nad badawczymi projektami własnymi (m.in. projekt Smoky-Lab).
W latach 2011-2012 pracowała w Aptece otwartej na stanowisku magistra farmacji.
Od 2015 roku współzałożycielka oraz Wiceprezes Zarządu firmy doradczo-szkoleniowej Spark-Consulting Sp. z o.o. organizującej szkolenia specjalistyczne z technik analitycznych dla przedsiębiorstw produkcyjnych głównie z sektora farmaceutycznego.
Posiada certyfikaty zarządzania projektami według metodologii PRINCE2, dzięki którym jest współautorką autorskiej metodologii zarządzania projektami badawczymi w ramach firmy Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab Sp. z o.o. Jest także współautorką procedur systemów ISO 9001 oraz ISO 17025 wdrożonych w Laboratorium Spark-Lab.
Prywatnie Alicja Kucharska-Guzik jest szczęśliwą mężatką i mamą dwójki dzieci.
Prezes Zarządu, Tomorrow Sp. z o.o.
Politechnika Rzeszowska
Prof. dr hab. inż. Leszek Woźniak
Kierownik Katedry Przedsiębiorczości, Zarządzania i Ekoinnowacyjności, Politechnika Rzeszowska
Autor ok. 500 publikacji z poniższych zakresów tematycznych:
– ekoinnowacyjność i ekoinnowacje
– zarządzanie rozwojem regionu
– zarządzanie i ekonomia w gospodarce żywnościowej
– zarządzanie i ekonomia w ochronie środowiska
– zarządzanie strategiczne rozwojem regionu
– zagrożenia ze strony GMO
– wpływ różnych czynników (środowiskowych, rolniczych, przetwórstwa itd. na jakość biologiczną i zdrowotną żywności)
– ekonomia obiegu zamkniętego, zielona ekonomia
– gospodarka oparta na mądrości
– inteligentne specjalizacje w rozwoju regionu
– wpływ ekonomii i polityki na model gospodarki żywnościowej
– foresight
– itd.
Autor lub współautor regionalnych dokumentów o znaczeniu strategicznym, w tym szczególnie regionalnych strategii innowacji. Ekspert w projekcie Foresight 2020.
Kierownik Badań i Rozwoju PayEye Sp z o.o. , Katedra Podstaw Informatyki Politechniki Wrocławskiej
Naukowiec, który na co dzień stara się wyjaśniać zawiłe aspekty cyberbezpieczeństwa, pełniąc rolę adiunkta w Katedrze Podstaw Informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Uwielbia pracować z ludźmi, więc dodatkowo chętnie udziela się w licznych wydarzeniach branżowych a także prowadzi warsztaty z zakresu przedsiębiorczości i innowacyjności. Jego działalność naukowa i badawcza obejmuje również zagadnienia biometrii, tożsamości elektronicznej oraz bankowości cyfrowej.
Prezes, zarządu, Park Innowacji i Przemysłu sp. z o. o.
PRZEMYSŁAW JURA
Prezes Zarządu Park Innowacji i Przemysłu Sp. z o.o.
Dr Przemysław Jura jest prezesem zarządu Parku Innowacji i Przemysłu Sp. z o.o. posiadającym status CBR nadany decyzją Ministerstwa Gospodarki (Nr10/CBR/15).
Spółka od 2014 roku prowadzi licencjonowane badania naukowe (w tym jako podwykonawca środków dotacyjnych), wdraża badania rozwojowe oraz wydaje opinie o Innowacyjności.
W ramach działalności spółki dr Przemysław Jura :
– zarządza projektami badawczo-rozwojowymi z dziedziny chemii i ochrony środowiska
– koordynuje procesy wdrażania technologii
– prowadzi doradztwo w zakresie zarządzania i ochrony własnością intelektualną
– prowadzi due diligence projektów inwestycyjnych i technologicznych
– zarządza procesami transferu technologii.
Dr Przemysław Jura pełni lub pełnił funkcję prezesa zarządu kilku Funduszy Kapitałowych:
– ETGK Fund Sp. z o.o. (dofinansowana z Krajowego Funduszu Kapitałowego)
– Europejska Technologiczna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o
– Capital Investment Fund S.A.
– Ponadregionalna Sieć Aniołów Biznesu Sp. z o.o.
– AP INVEST BIS Sp. z o.o.
– Polish Energy Fund Sp. z o.o.
– Elite Capital Parstners S.A.
W 2010 roku dr Przemysław Jura zainicjował i nadal prowadzi Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja, skupiającą inwestorów prywatnych oraz różnego rodzaju podmioty (renomowane uczelnie wyższe, agencje rozwoju, stowarzyszenia, parki technologiczne, fundusze wysokiego ryzyka, firmy doradcze) uczestniczące w procesie wynajdywania, selekcji oraz wyboru projektów wymagających zewnętrznego finansowania oraz doradztwa dla przedsiębiorców.
Dr Przemysław Jura posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe oraz akademickie w dziedzinie finansów i inwestycji – zdobył tytuł magistra ekonomii na kierunku Finanse i Inwestycje Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest aktywnym przedsiębiorcą, posiada udziały w wielu spółkach, jest także prezesem lub członkiem zarządu tychże spółek. Działa aktywnie w organizacjach zrzeszających inwestorów, jest koordynatorem Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu. Jego doświadczenie w dziedzinie pozyskiwania funduszy na inwestycje zaowocowało specjalistyczną i ekspercką wiedzą w tym obszarze. Świadczy on usługi doradcze, konsultingowe oraz audytorskie dla podmiotów poszukujących funduszy na inwestycje. Ekspert w dziedzinie inżynierii finansowej, inwestycji kapitałowych oraz zarządzania finansami przedsiębiorstw. Zarządzał licznymi konsorcjami m.in. Centrum Atomistyki, Polskie Elektrownie Wiatrowe, Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Inwestycyjnych. Posiada m.in.: Akredytacje Krajowego Systemu Przygotowań do Funduszy Strukturalnych przy Ministerstwie Gospodarki oraz Certyfikat Akredytowanego Konsultanta Audytu Projektów Europejskich w ramach Programme of Training and Accreditation of the European Union Staff – EuropeanFunds Advisor, Certyfikat Project Management PRINCE 2; Certyfikat Akademii Innowacji i Venture Capital.
W latach 2009-2014 dr Przemysław Jura wprowadził na terenie całego kraju InvestExpo
– cykl wydarzeń skupiających w jednym miejscu przedsiębiorców, inwestorów zarówno
z regionu, jak i z całego kraju.
W 2011 roku dr P. Jura zainicjował Student Business Angels Network (StudBAN) – sieć zrzeszającą z jednej strony studentów, będących pomysłodawcami innowacyjnych przedsięwzięć, z drugiej zaś inwestorów (Aniołów Biznesu), gotowych do finansowania innowacyjnych pomysłów.
W latach 2015-2016 roku dr P. Jura był członkiem Komitetu Startupowego i pełnił przy Pani Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości rolę członka kilkunastoosobowego komitetu, którego zadaniem była stała konsultacja ekspercka konstrukcji instrumentów finansowych, z uwzględnieniem istotnych ograniczeń nakładanych przez przepisy o pomocy publicznej.
Od 2016 roku dr Jura jest inicjatorem oraz współzałożycielem Konfederacji Sieci Aniołów Biznesu, która integruje oraz wspiera rozwój rynku aniołów biznesu w Polsce.
W latach 2010-2016 dr Przemysław Jura brał udział w ponad 100 konferencjach w tematyce finansów i inwestycji w ramach: Polskiej Izby Ekologii, Ponadregionalnej Sieci Aniołów Biznesu – Innowacja, Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych (konferencje InvestExpo), a także zaproszeń zewnętrznych.
Wybrane inicjatywy naukowe i innowacyjne kierowane przez dr Przemysława Jurę:
2007-2014, Badania pn: Rola kapitałowych funduszy wysokiego ryzyka w finansowaniu rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce – Uniwersytet Ekonomiczny
w Katowicach, kierownik badań,
2012, Badania nad opracowaniem i wdrożeniem systemu wsparcia przedsiębiorstw kluczowych technologii wspomagających w zakresie zarządzania wiedzą – Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii, kierownik badań,
2012 – 2014, Badania nad opracowaniem modelu wsparcia przedsiębiorczości akademickiej w branży IT na Dolnym Śląsku – Agencja Rozwoju Innowacji S.A., kierownik badań,
2013, Badania na zlecenie Ministerstwa Środowiska: „Ekspertyza wskazującą propozycje zaprogramowania nowych instrumentów oraz identyfikacje obszarów wsparcia jakiego może udzielić Państwo dla wdrożenia pilotażowego programu ETV Unii Europejskiej w Polsce, będącego jednym z instrumentów wsparcia dla procesu transformacji w kierunku zielonej gospodarki, zgodnie z ustaleniami szczytu Rio +20”. – Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, kierownik badań,
2015, Prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem innowacyjnej platformy informatycznej integrująca sposób obsługi klientów i automatyzująca proces obsługi zleceń serwisowych
w obszarze urządzeń oraz zleceń usługowych w zakresie wytwarzania, wdrażania
i serwisowania oprogramowania komputerowego – Centrum Badawczo-Rozwojowe Park Innowacji i Przemysłu, koordynator centrum badawczo-rozwojowego,
2015, Badania nad założeniami technologicznymi i rynkowymi dla wprowadzenia zintegrowanego centrum usług telemarketingu i sprzedaży – Centrum Badawczo-Rozwojowe Park Innowacji i Przemysłu, koordynator centrum badawczo-rozwojowego,
2015 – 2016, Badania pn: Opracowanie rozwiązań technologicznych, prowadzących do zwiększenia zagospodarowania dotychczas niewykorzystanych lub nieefektywnie wykorzystywanych frakcji odpadów z tworzyw sztucznych – Centrum Badawczo-Rozwojowe Park Innowacji i Przemysłu, koordynator centrum badawczo-rozwojowego, 10 W/05/2017
2015 – 2016, Prace badawczo-rozwojowe nad innowacyjnymi, złożonymi technologiami przetwarzania odpadów komunalnych i przemysłowych, w celu produkcji innowacyjnych materiałów – Centrum Badawczo-Rozwojowe Park Innowacji i Przemysłu, koordynator centrum badawczo-rozwojowego,
2015 – 2016, Prace badawczo-rozwojowe nad optymalizacją właściwości fizyko-chemicznych materiałów kompozytowych nowej generacji – Centrum Badawczo-Rozwojowe Park Innowacji i Przemysłu, koordynator centrum badawczo-rozwojowego,
2015 -2016, Prace badawczo-rozwojowe nad optymalizacją optymalizacja składu mieszanki polimerowej oraz założenia technologiczne dotyczące możliwościami barwienia kompozytu w masie – Centrum Badawczo-Rozwojowe Park Innowacji i Przemysłu, koordynator centrum badawczo-rozwojowego,
2016, Badania przemysłowe i prace rozwojowe nad opracowaniem narzędzia controllingu
i zarządzania finansami MSP na wczesnym etapie rozwoju – Uniwersytet Ekonomiczny
w Katowicach, kierownik badań,
2016, Badania pn: Aktywność i rola kapitałowych funduszy wysokiego ryzyka w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem rynku aniołów biznesu – Ponadregionalna Sieć Aniołów Biznesu-Innowacja, kierownik badań,
2016, Prace badawczo-rozwojowe nad opracowaniem technologii wytwarzania wielowarstwowych, termokurczliwych opakowań foliowych z dodatkiem nanocząsteczek srebra dla produktów spożywczych – Centrum Badawczo-Rozwojowe Park Innowacji
i Przemysłu, koordynator centrum badawczo-rozwojowego.
Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Zbigniew Szczygieł. Urodził się w Bystrzycy Kłodzkiej. Przez wiele lat pracował na stanowiskach kierowniczych w Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy i Wałbrzychu. Do 2006 był Dolnośląskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej. W 2007 r. został radnym sejmiku, a w marcu 2008 członkiem zarządu województwa. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pożarniczej w Warszawie. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie zarządzania w stanach zagrożeń. Obecnie Radny Sejmiku Dolnośląskiego
Politechnika Rzeszowska
Dr inż. Sylwia Dziedzic
Jest adiunktem w Katedrze Przedsiębiorczości, Zarządzania i Ekoinnowacyjności Politechniki Rzeszowskiej. Jest autorką ok. 120 publikacji naukowych, także wielu ekspertyz, strategii, opinii na temat innowacyjności. Główne zagadnienia naukowo-badawcze koncentrują się wokół problematyki zarządzania strategicznego, rozwoju regionu, ekoinnowacji, ekonomii obiegu zamkniętego i zielonej ekonomii. Należy do głównych autorów „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na rzecz inteligentnej specjalizacji (RIS3)”. Zajmuje się także aktywnie popularyzowaniem wiedzy. Prowadzi działalność gospodarczą, szkoleniowo-doradczą, w zakresie systemów zarządzania jakością i środowiskiem.
Zastępca dyrektora ds. badawczych, Wrocławski Park Technologiczny, Klaster NUTRIBIOMED
Joanna Kułdo – Zastępca Dyrektora ds. Badawczych we Wrocławskim Parku Technologicznym S.A. Wcześniej kierownik zakładu produkcyjnego w branży żywności, również specjalista ds. badań i rozwoju w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych. Doktorat nauk medycznych uzyskany na Uniwersytecie w Groningen w Holandii, absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej na kierunku Biotechnologia, autorka kilku publikacji naukowych oraz patentów. Doświadczenie w aplikacji, realizacji oraz rozliczaniu projektów unijnych. Od 7 lat przedstawiciel Koordynatora Klastra NUTRIBIOMED – Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A, pełniąca funkcję Sekretarza Klastra NUTRIBIOMED – jednego z 16 Krajowych Klastrów Kluczowych. Ekspert NCBR. Członek grupy ds. Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji powołanej przez UMWD.
Prodziekan ds. nauki i rozwoju, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Agnieszka Kita, prof. dr hab. w dziedzinie nauk rolniczych, kierownik Zakładu Technologii Przetworów Ziemniaczanych Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Posiada doświadczenie z zakresu technologii żywności, zwłaszcza surowców roślinnych. Jest autorem ponad 100 publikacji, 8 rozdziałów w monografiach, 2 patentów. Kierowała 2 projektami badawczymi, w tym jednym realizowanym w ramach międzynarodowego konsorcjum. Jest członkiem, a obecnie Prezesem ZG Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności oraz kilku towarzystw zagranicznych.
Doświadczenie naukowe zdobywała w Hiszpanii, Norwegii, Grecji, Niemczech w ramach stypendiów, staży oraz warsztatów i konsultacji naukowych.
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie
Dr inż. Eliasz Kańtoch, adiunkt na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, kierownik projektów naukowo-badawczych w zakresie zastosowania nowych technologii informatycznych w medycynie, absolwent programu TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA oraz NCBR SIMS w Instytucie Fraunhofera, TU Dresden oraz IBM Thomas J. Watson Research Center w USA, członek Komitetu Interesariuszy NCBR. Jest współautorem ponad 50 publikacji z zakresu telemedycyny, analizy biosygnałów, technologii ubieralnych, sieci sensorycznych oraz sztucznej inteligencji. Aktywnie działa w obszarze komercjalizacji wyników badań naukowych oraz współpracy nauka – biznes.
Radca prezesa, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Radca prezesa Urzędu Patentowego RP, pełniący funkcję asystenta prezesa. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, stypendysta na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu w Göteborgu i absolwent Akademii Dyplomatycznej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Absolwent podyplomowych studiów z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz studiów doktoranckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach których przygotowuje rozprawę doktorską o systemie komunikacji na linii rząd-media.
Prezes Zarządu, Południowy Park Recyklingu Sp. z o. o.
Prezes, Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Centrum Astronomiczne im. M.Kopernika
Marek Jacek Sarna – polski astronom, profesor doktor habilitowany.
Autor około 90 prac naukowych. Ukończył studia astronomiczne
na Uniwersytecie Warszawskim w 1979 roku, doktorat z astrofizyki – 1987,
habilitacja – 1994, tytuł profesorski otrzymał w 2003 roku.
Obecnie pracuje jako profesor zwyczajny Centrum
Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w
Warszawie. Dyrektor Centrum w latach 1998-2014. Od 2015 Członek Rady
Europejskiej Obserwatorium Południowego – ESO oraz Polskiej Agencji
Kosmicznej – POLSA. W roku 2017 wybrany Prezesem Poslkiego Towarzystwa Astronomicznego
Prezes zarządu, Megatech Technology Sp. z o.o.
Dr inż. Jolanta Dąbrowska jest adiunktem w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zrównoważonej gospodarce wodnej i inżynierii ekologicznej. Specjalistka ds. projektów badawczo-rozwojowych, marketingu i promocji wiedzy. Była członkiem zespołów badawczych kilku projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, między innymi „Geokompozyty sorbujące wodę – innowacyjne technologie wspomagające wegetację roślin” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Efektem badań prowadzonych w tym projekcie było stworzenie, opatentowanie i skomercjalizowane geosyntetyku retencjonującego wodę (geokompozytu sorbującego wodę), który otrzymał wiele prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Obecnie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 kontynuuje badania w projekcie “Hydrobox2.0 – innowacyjna technologia wspomagająca oszczędzanie wody i wegetację roślin”.
Aktywnie działa w Polskim Oddziale Międzynarodowego Stowarzyszenia Geosyntetycznego (International Geosynthetic Society), jest sekretarzem Europejskiej Konferencji Geosyntetycznej EuroGeo 7 (Warszawa 2020).
Dyrektor, Departament Rozwoju Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych, Urząd Miasta i Gminy Lądek-Zdrój
Olimpia Iwańska- Kruszyńska- absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gminy Lądek- Zdrój, wieloletni pracownik samorządowy, związana również z III sektorem. Specjalista z zakresu realizacji inwestycji z udziałem środków UE
Instytut Geodezji i Geoinformatyki, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Obecnie jest doktorantem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki, gdzie również ukończył studia magisterskie. Głównym obszarem jego badań jest analiza i przetwarzanie dynamicznie zmiennych w czasie danych przestrzennych o charakterze Big Data, jak również ich zastosowanie do badań nad demografią, przepływami i zachowaniem się ludności w obszarach zurbanizowanych. Za swoje prace zdobywał nagrody na krajowych konferencjach i konkursach. Aktywnie bierze udział w promowaniu geoinformatyki jako użytecznej nauki, tym samym mając w swoim dorobku artykuł o potencjale zastosowania analiz sieci transportowej w zarządzaniu miastem dla czasopisma branżowego, jak również liczne prezentacje na wydarzeniach związanych z tą dziedziną.
Prezes Zarządu, Ekoenergetyka Polska
Starszy Specjalista, Dział Koordynacji Projektów, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji, Powiat Kaliski
Monika Witczak – absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego WSHiP im. Łazarskiego w Warszawie, specjalizacja Logistyka w Handlu Zagranicznym. Były pracownik naukowo-dydaktyczny w zakresie logistyki i internacjonalizacji tejże uczelni, absolwentka studiów podyplomowych SGH w Warszawie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wieloletni kierownik ds. organizacyjnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, obecnie pracownik Wydziału Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Kaliszu. W ramach swojej pracy zajmuje się zagadnieniami: pozyskiwaniem inwestorów, strategią rozwoju i współpracą regionalną władz samorządowych, a także pozyskiwaniem funduszy i przeprowadzaniem inwestycji w regionie.
Prezes zarządu, UAV Engineering Technologies sp. z o. o.
Komisja Europejska, Joint Research Centre, Sevilla
Instytut Inżynierii Środowiska, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Instytut Geodezji i Geoinformatyki, Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Prezes Zarządu, Next Generation MD Sp. z o.o.
Dyrektor ds. Badań i rozwoju, Cryptomind SA
Katedra Technologii Surowców Zwierzęcych i Zarządzania Jakością, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
(emerytowana prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego)
Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej
Instytut Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska, Wydział Przyrodniczo-Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Prezes Zarządu, Polska Grupa Motoryzacyjna
Adam Sikorski
Współtwórca Grupy Kapitałowej UNIMOT (od 1992 r.), będącej jedną z największych prywatnych firm na rynku energetycznym w kraju. Od marca 2017 r. spółka UNIMOT S.A. jest notowana na głównym parkiecie GPW.
W 2012 r. został Przewodniczącym Rady Nadzorczej i głównym udziałowcem PZL Sędziszów S.A. – wiodącego, krajowego producenta filtrów do motoryzacji, a w 2015 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.
Jest inicjatorem powołania stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna – pierwszej w Polsce organizacji zrzeszającej wyłącznie krajowych producentów części i akcesoriów motoryzacyjnych, która stawia sobie za cel tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi polskich przedsiębiorstw przemysłu motoryzacyjnego.
Ukończył studia podyplomowe Executive MBA, a w 2013 r. otrzymał dyplom ukończenia studiów Executive Doctor of Business Administration – EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest także absolwentem kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Akademii Polonijnej w Częstochowie.
Prywatnie interesuje się tematyką rozwoju osobistego i przywództwa. Od 2015 roku jest certyfikowanym członkiem The John Maxwell Team jako licencjonowany trener, nauczyciel i mówca motywacyjny. Pasjonuje się lotnictwem, posiada uprawnienia pilota.
Adam Sikorski
Co-founder of the UNIMOT Capital Group (since 1992) – one of the largest private companies on the energy market in Poland. From March 2017, UNIMOT S.A. It is listed on the main WSE floor.
In 2012 he became the Chairman of the Supervisory Board and the main shareholder of PZL Sędziszów S.A. – a leading domestic automotive filter manufacturer, and in 2015 he assumed the position of the President of the Company’s Management Board.
He is the initiator of the establishment of the Polish Automotive Group – the first Polish organization of domestic automotive parts and accessories manufacturers, which aims to create conditions conducive to the development of the Polish automotive industry.
He graduated from the Executive MBA and the Executive Doctor of Business Administration at the Institute of Economic Sciences of the Polish Academy of Sciences in Warsaw. He is also a graduate of the Department of International Economic Relations at the Polonia Academy in Częstochowa.
He is personally interested in the subject of personal development and leadership. Since 2015 he has been a certified member of The John Maxwell International Team as a licensed coach, teacher and motivational speaker. He is passionate about aviation and has pilot qualifications.
Wiceburmistrz, Miasto i Gmina Warta
Forum Inteligentnego Rozwoju to „unikalny kongres przyszłości”, czyli wyjątkowe wydarzenie naukowo technologiczne poświęcone upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat.
Kongres służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi w swym działaniu na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami stwarzającymi atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach.
Od samego początku istnienia forum wiodącym tematem są wyzwania innowatorów związane z transferem wiedzy z sektora nauki do biznesu oraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych usług i produktów.
2. edycja FIR skupia uwagę nie tylko na projektach i wdrożeniach, ale także na badaniach podstawowych, bez których innowacje nie powstaną – i właśnie takie projekty szczególnie promujemy, aby zwiększyć szansę na wykorzystanie tych badań w przyszłości w praktyce gospodarczej.
FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2024
Centrum Inteligentnego Rozwoju
ul. Fabryczna 43
43-110 Tychy
tel.: +48 32 307 22 42
e-mail: biuro@ircentrum.pl